Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

I v nelehkých dobách a s malým rozpočtem je možné připravit dobrou kampaň na podporu turismu. Slogan „...to musíte“ si vysloužil celorepublikový bronz. Odborná porota Velké ceny cestovního ruchu včera přisoudila olomoucké kampani třetí místo.


perex:

On-line veřejnou debatu k Národnímu plánu obnovy uspořádalo ve čtvrtek 15. dubna Ministerstvo průmyslu a obchodu. V diskusi, které se účastnilo na dvě stě účastníků, nechyběli zástupci samospráv, zaměstnavatelů, odborů, či univerzit. Olomouc v on-line diskusi prezentoval primátor Miroslav Žbánek.


perex:

IT specialisté pokračovali i během víkendových dnů v práci na odstranění následků kybernetického útoku na magistrátní datovou síť. Dílčí úspěchy jsou známy už nyní.


název článku:
perex:

Knihovna města Olomouce se ode dneška opět těší na své čtenáře. V obvyklých hodinách již mohou zájemci navštívit knihovnu osobně, samozřejmě zatím v omezeném počtu a za dodržení nastavených hygienických pravidel. Podmínkou jsou tedy respirátory, dezinfekce rukou a rozestupy. Dětské oddělení má otevřeno i v dopoledních hodinách, internet a čítárna zatím zůstávají uzavřené.


název článku:
perex:

Stavební práce na nové tramvajové trati si dočasně vynutí uzavření chodníku na konci Trnkovy ulice, kde se spojuje s ulicí Rooseveltovou. Chodci budou nyní využívat nově vybudovanou obchůznou trasu pro pěší mezi sídlištěm a tramvajovou zastávkou Trnková.


perex:

Míra podpory, které se olomoucké zoo v těžkých časech od veřejnosti dostalo, byla nečekaná. „Rádi bychom všem lidem dobré vůle nejen poděkovali, ale i ukázali, jak s jejich příspěvky nakládáme. Je potřeba, aby lidé viděli konkrétní zvířecí příběhy. Tentokrát se podíváme pod pokličku zoo a nahlédneme tak do zvířecích domácností v rámci krmení,“ říká tisková mluvčí Zoo Olomouc Iveta Gronská.


perex:

O Velikonoční neděli rozezněla Zoologickou zahradu v Olomouci hudba. Konal se zde koncert na podporu zahrady. Touto akcí chtěla zoo především poděkovat všem lidem, kteří zvířatům pomohli. Myšlenka koncertu vznikla spontánně a samotný nápad dělila od realizace hrstka dnů. Vznikl téměř dvouhodinový záznam. Ten si nyní mohou přátelé zoo pustit i na YouTube.


perex:

Od časných hodin ve středu 7. dubna čelila magistrátní datová síť masivnímu kybernetickému útoku na celý systém. Kybernetický útočník napadl datovou infrastrukturu magistrátu, načež byly z bezpečnostních důvodů odpojeny jednotlivé subsystémy


perex:

Magistrát města Olomouce žádá občany o trpělivost a odložení plánovaného vyřizování agend na úřadě. Z technických důvodů byla totiž dnes v noci odstavena magistrátní datová síť a na prozatím blíže neurčenou dobu je tak znemožněno standardní zpracovávání veškeré úřední agendy občanů.


název článku:
perex:

V těchto dnech dostávají Olomoučané do svých poštovních schránek další vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbený měsíčník mimo jiné informuje o zvelebení interiéru baziliky, obnovení fresky či restaurování hlavního oltáře chrámu na Svatém Kopečku.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5979, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 598}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
je dočasně mimo provoz.

Datová schránka ID: kazbzri
je přetížena.


IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu