Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Balíky cenného zdravotnického materiálu, které se v unikátní zásilce podařilo zajistit městu, už slouží v ordinacích lékařů, v zařízeních sociálních služeb i v obcích správního obvodu Olomouce. Respirátory a roušky město jako dar už druhý den distribuuje tam, kde jsou nejvíce potřeba.


perex:

Vyhlášení nouzového stavu s sebou přineslo mimo jiné uzavření škol a zákaz volného pohybu po území republiky. To s sebou nese zvýšený tlak na rodiny. Děti jsou většinu dne doma, členové rodiny spolu tráví více času, než byli doposud zvyklí, a nemají možnost „úniku“. To může být sice přínosné, ale někdy to naopak generuje problémy. Odborníci pro takové případy nabízejí svou pomoc.


perex:

V době, kdy jsou kvůli pandemii koronaviru divadelní budovy uzavřené, rozhodli se umělci Moravského divadla setkat se svými příznivci ve virtuálním hledišti. Činoherní inscenace Vzpoura nevěst se tak své derniéry dočká na monitorech počítačů či displejích mobilů a tabletů, a to ve čtvrtek 9. dubna od 18 hodin. On-line představení bude navíc využito k charitativním účelům, diváci mohou během sledování přispět na provoz mobilního hospice Nejste sami.


název článku:
perex:

V pondělí 6. dubna 2020 od 9:00 hodin se uskuteční 10. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce prostřednictvím komunikace na dálku umožňující účast členů zastupitelstva na zasedání zastupitelstva v reálném čase, bez jejich osobní přítomnosti. Materiály pro jednání najdete zde.


perex:

Radost i úleva mohla zavládnout v pozdních nedělních hodinách v krizovém štábu města Olomouce. Podařilo se totiž dotáhnout do konce dlouhý a náročný příběh se sháněním respirátorů, které vzápětí od města dostanou darem lékaři, zdravotní personál, lidé v domovech seniorů či třeba poskytovatelé sociálních služeb. „Přiznám se, že když se letadlo s naší zásilkou konečně objevilo nad mošnovským letištěm, spadl mi velký kámen ze srdce,“ řekl primátor Olomouce Mirek Žbánek. Letadlo přistálo zhruba o půl osmé večer. Pár minut po dvaadvacáté hodině pak nákladní vůz přivezl do zbrojnice dobrovolných hasičů ve Chválkovicích první část drahocenné zásilky.


název článku:
perex:

Nový web týkající se koronavirové pandemie spustilo koncem týdne do ostrého provozu město Olomouc. Jedná se o uživatelsky příjemnou microsite hlavního městského webu covid19.olomouc.eu


perex:

Jednání Zastupitelstva města Olomouce se odehraje v pondělí 6. dubna. S ohledem na aktuální situaci proběhne prostřednictvím komunikace na dálku, systému, který umožní účast členů zastupitelstva na zasedání v reálném čase, bez jejich osobní přítomnosti v jednacím sále. Důvodem je situace související s šířením nákazy koronavirem, vyžadující přísná hygienická opatření. Zasedání zastupitelů bude možné sledovat online na webu města.


název článku:
perex:

V posledních dnech řeší Odbor životního prostředí řadu stížností na výskyt potkanů i holubů na sídlištích, který přímo souvisí s odkládáním přebytečných a prošlých potravin v blízkosti kontejnerových stání a kolem odpadových nádob.


název článku:
perex:

Od pondělka 6. dubna se v Olomouci opět otevřou sběrové dvory. Dva slouží obyvatelům města, jeden podnikatelům. Technické služby města Olomouce tím vycházejí vstříc požadavkům Olomoučanů.


název článku:
perex:

V návaznosti na bezpečnostní opatření související s pandemií koronaviru se Moravské divadlo rozhodlo odložit chystané oslavy stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Kočování divadelníků po Olomouckém kraji a prozatímní scény na Výstavišti Flora se milovníci divadla dočkají v příštím roce.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5574, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 558}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu