Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Stavební práce na třídě Svobody běží podle harmonogramu. Od pondělí 15. srpna se proto rekonstrukce tramvajové trati na křižovatce ulic Havlíčkova a třída Svobody posune do další etapy a začne oprava tramvajového zhlaví od Tržnice. Z tohoto důvodu nebudou v úseku Okresní soud – Tržnice jezdit tramvaje. Tato část stavebních prací potrvá do neděle 18. září.


název článku:
perex:

Blíží se volby, proto odbor správních činností upozorňuje na nutnost mít platné doklady. Zkontrolujte si platnost občanského průkazu (případně cestovního pasu), ať můžete bez problému hlasovat ve volbách.


perex:

Od začátku prázdnin až do konce září se Olomouc společně s dalšími „Klenoty Česka“ představuje na stejnojmenné výstavě před budovou Evropské komise v Bruselu.


perex:

Olomouckou street art a graffiti scénu posledních tří desítek let představí jedinečná výstava. Od 8. do 27. srpna mohou Olomoučané i návštěvníci města zajít na retrospektivní výstavu s názvem Město jako chrám, graffiti jako Písmo svaté. Vstup na výstavu je zdarma.


perex:

Pokračující opravy komunikací a tramvajových kolejí na třídě Svobody znamenají dočasné změny pro umístění autobusových zastávek v lokalitě Tržnice. Změní se i situace pro automobilou dopravu. 


perex:

Letošní prázdninovou sezónu v Olomouci opět zpestřují živé květy i aranžované řezané květiny. Velikou pozornost vzbuzuje nový veliký záhon pod hradbami v Bezručových sadech.


perex:

Výkyvy počasí mohou znamenat problémy. Pro případ přívalových dešťů nebo bleskových povodní město doplnilo zásoby protipovodňových pytlů s pískem. O naplnění patnácti tun písku do pytlů se postaralo čtyřicet členů z řad jednotek olomouckých dobrovolných hasičů.


perex:

Náročná stavba protipovodňových opatření budí mezi Olomoučany pozornost. Pokračuje stavba tak, jak má? Jak bude vypadat náplavka? A co budou úpravy koryta znamenat pro život v řece? Na nejčastější otázky odpovídá vedoucí odboru životního prostředí Petr Loyka.


perex:

Olomoučtí dobrovolní hasiči získají už brzy nové vybavení a zásahovou techniku. Bude to především dýchací technika, osvětlovací systémy, ochranné prostředky a speciální hasičský vysavač.


název článku:
perex:

Magistrát města Olomouce jako příslušný registrační úřad určí losem čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky pro nadcházející volby do Senátu a zastupitelstev.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6383, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 639}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu