Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

V pátek 10. 7. 2020 byla Českým hydrometeorologickým ústavem vydána výstraha pro Olomoucký kraj před silnými bouřkami s vydatným deštěm a úhrnem srážek až 40 mm/12 hod. doprovázené zejména prudkými nárazy větru (kolem 70 km/h). Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků. Nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.


perex:

Jedna úplně nová ulice a dvě prodloužení starších ulic, všechny v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, dostaly po posledním jednání městského zastupitelstva jména.


perex:

Tvůrci pořadu „Svět z nebe“ si tentokrát do nového dílu vybrali město Olomouc. Letecké pohledy ukazují nejen krásu historického centra Olomouce, ale i předměstí včetně některých fortových pevnůstek, které do 19. století chránily město zejména před pruským vpádem.


název článku:
perex:

Legendární kapela Plavci zahájí v pátek v podvečer seriál pátečních a sobotních koncertů s názvem Pohoda u Trojice. Jak název napovídá, koncerty i další kulturní akce se budou odehrávat na Horním náměstí poblíž Sloupu Nejsvětější Trojice.


název článku:
perex:

Letní prázdniny jsou pravidelně ve znamení velkých investic a oprav na silnicích. I letos k nim investoři využívají období měsíců července a srpna, kdy jsou komunikace na území města dopravnou méně zatížené. Olomouc tak o prázdninových měsících čekají dopravní změny a uzavírky.


perex:

Od pondělí 13. 7. 2020 do pátku 21. 8. 2020 budou probíhat stavební práce na úpravě nástupního ostrůvku tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů směr Palackého a přilehlé komunikace. Z tohoto důvodu v uvedeném období nebudou tramvajemi obsluhovány zastávky Náměstí Hrdinů v obou směrech.


název článku:
perex:

Zastupitelstvo města Olomouce schválilo Memorandum o spolupráci s Olomouckým krajem a Fotbalovou asociací ČR. Tímto podpisem město deklaruje pokračování prohlubování vzájemné spolupráce s Olomouckým krajem, Fotbalovou asociací ČR a Nadačním fondem Regionální fotbalové Akademie olomouckého kraje v oblasti podpory mládežnického fotbalu v našem regionu. Současně definuje i základní principy jejich spolupráce, potřebné k dalšímu fungování a rozvoji Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje.


název článku:
perex:

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy. Při čtení populárního měsíčníku se dozví, že město letos v cestovním ruchu cílí na tuzemské turisty. Že most na Masarykově třídě dostává nové základy nebo že obyvatelé Lazců se zapojili do diskuse o nové podobě parku mezi ulicí Dlouhou a Mlýnským potokem.


perex:

Olomouc se přidala k pomoci obcím, zasaženým v červnu přívalovými dešti a náhlými povodněmi. Město nejprve poskytlo materiální i fyzickou pomoc s odklízením následků pohromy. Díky souhlasu zastupitelstva mohlo přidat také finanční dar ve výši 100 tisíc korun.


perex:

Technické služby města Olomouce oznamují, že u příležitosti letošních červencových svátků budou zajišťovat svoz odpadu bez omezení.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5671, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 568}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu