Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

V pondělí 6. dubna 2020 od 9:00 hodin se uskuteční 10. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce prostřednictvím komunikace na dálku umožňující účast členů zastupitelstva na zasedání zastupitelstva v reálném čase, bez jejich osobní přítomnosti. Materiály pro jednání najdete zde.


název článku:
perex:

Program Dobrovolník na telefonu umožňuje seniorům využít bezplatného pravidelného telefonického kontaktu s dobrovolníky z řad studentů i veřejnosti. Po přihlášení do programu je senior propojen s dobrovolníkem, se kterým si může povídat o běžných věcech, sdílet své obavy, nebo požádat o zprostředkování odborné pomoci.


název článku:
perex:

V sobotu o půl deváté večer zhasla radnice i Sloup Nejsvětější Trojice. Olomouc se tak, jako jedno z osmi statutárních měst, zapojila do Hodiny Země.


perex:

Funguje jako jediná městská škola v Olomouci a zvládá to na jedničku! Řeč je o Základní a mateřské škole Holečkova, která zůstala otevřená, a v době nouzového stavu pečuje o děti rodičů v první linii. Do školky a na první stupeň tam chodí děti záchranářů, lékařů, příslušníků bezpečnostních sborů a dalších lidí začleněných do složek Integrovaného záchranného systému.


perex:

Vedoucí odboru informatiky a Smart City olomouckého magistrátu Jiří Fišer vyvinul a vyrobil speciální ústenku. Do konstrukce vytištěné na 3D tiskárně lze vložit jakoukoliv filtrační látku.


název článku:
perex:

S platností od středy 1. dubna schválila Bezpečnostní rada města Olomouce další omezení provozu vybraných autobusových linek.


perex:

Obecní živnostenský úřad v Olomouci obdržel dne 27. 3. 2020 e-mailem od Ministerstva průmyslu a obchodu, odboru živností a spotřebitelské legislativy následující informaci: „Živnostenské úřady budou přijímat žádosti včetně příloh a zasílat je MPO, které bude o poskytnutí podpory rozhodovat.


perex:

Charita Olomouc ve spolupráci s olomouckými skauty nabízí seniorům v Olomouci kromě nákupu potravin, hygieny a léků i možnost venčení jejich čtyřnohých přátel. Důvodem je doporučení seniorům starších 70 let, aby v době krizových opatření v rámci nouzového stavu omezili svůj pobyt venku.


název článku:
perex:

Nynější stav nouze staví před lidi množství problémů, s nimiž se za běžných časů nesetkávají. S různými nejasnými situacemi se potýkají i rybáři lovci či lidé, kteří chtějí jít do přírody venčit psa. Vedoucí odboru životního prostředí Petr Loyka odpovídá na některé často kladené dotazy.


perex:

Vydělat si a navíc i přispět k veřejné službě může každý, kdo zareaguje na novou výzvu České pošty. Ta shání brigádníky, kteří by se mohli nyní zapojit do roznášky listovních zásilek do schránek v Olomouci a okolí.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5558, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 556}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu