Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Už třetí veřejná beseda na téma protipovodňových opatření v centru Olomouce přilákala ve čtvrtek 20. února do auly PdF UP přibližně šest desítek lidí. Setkání s občany bylo tentokrát zaměřeno na stavební práce v okolí mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě. Zúčastnili se jej primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Martin Major, pracovníci magistrátu, zástupci státního podniku Povodí Moravy, a zástupce konsorcia, které stavbu provádí.


perex:

Celkovou rekonstrukcí projde v následujících měsících jedna z nejfrekventovanějších ulic v centru Olomouce, ulice 8. května. Vyžaduje si ji především stav tramvajové trati i některé další skutečnosti. Ve středu v podvečer proběhlo i veřejné setkání a diskuze o průběhu stavby a o organizaci a fungování staveniště. Zúčastnily se jej desítky majitelů nemovitostí i obchodníků, kterých se stavba dotkne.


název článku:
perex:

Hravé odpoledne pro děti ve věku od 5 do 7 let s prvky dopravní výchovy čeká na všechny zájemce v galerii Rubikon. Motivační Pohádka o splašené koloběžce nabídne v sobotu 22. února od 14 do 17 hodin netradiční způsob dopravní výchovy pro nejmenší.


název článku:
perex:

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu v Olomouci začíná v březnu. Bioodpad ze speciálních 240 litrových nádob bude jako obvykle svážen z konkrétních městských částí v režimu sudých a lichých týdnů.


název článku:
perex:

Počasí přálo, lidí plno a všichni spokojení. Tak by se dalo shrnout Olomoucké masopustní veselí, které v sobotu provonělo Horní náměstí zabijačkovými specialitami. Masopustní právo převzala chasa do svých rukou hned po ránu, taky za to radní pěkně vyplatila.


název článku:
perex:

Jak funguje chemický podnik, jehož tradice v Olomouci sahá až do 30. let minulého století, nezůstává stranou pozornosti města. Při návštěvě Farmaku se radní zajímali o to, jak si společnost stojí v konkurenci světového trhu, o zaměstnanost i začlenění firmy do každodenního fungování města.


název článku:
perex:

Folklorní soubor Haná rozpálí v sobotu 15. února v devět hodin všechny návštěvníky olomouckého masopustu. Během čtvrthodinky přijde ke slovu tradiční zabijačka s ukázkami řeznické práce a následovat bude cimbálová muzika Záletníci. Ale to všechno bude jen začátek.


perex:

Nápady, zkušenosti i příklady toho, co jinde dobře funguje. Olomouc se díky partnerství s finským městem Tampere inspiruje na severu Evropy. Aktuální platformou pro sdílení informací se stala oblast chytrých řešení. Na konferenci Mindtrek s programem Smart Tampere měla zcela poprvé v historii své zastoupení i Olomouc. Lídrem delegace ve Finsku byl náměstek primátora Matouš Pelikán.


perex:

Speciálně upravené hasičské vozidlo věnuje město Olomouc sboru dobrovolných hasičů v Charvátech, kteří projevili o tento starší automobil zájem. Vůz doposud sloužil dobrovolným hasičům v Olomouci - Holici.


perex:

Termíny zápisu do 1. ročníku základních škol v Olomouci na školní rok 2020/2021.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5478, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 548}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu