Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » V Olomouci zajišťují software exkluzivně pro jednu z největších světových kosmetických firem

V Olomouci zajišťují software exkluzivně pro jednu z největších světových kosmetických firem

V Olomouci zajišťují software exkluzivně pro jednu z největších světových kosmetických firem

20. října 2021 (st)

Asi každá žena, která má ráda kvalitní a přitom přírodě blízkou kosmetickou péči, tuto švédskou společnost zná. Kosmetika Oriflame má zastoupení ve více než šedesáti zemích na téměř všech kontinentech. Patří už přes padesát let k největším firmám v oboru. Veškerou digitalizaci a softwarovou podporu této známé společnosti přitom zajišťuje specializovaná forma z Olomouce. Firmu Oriflame Software navštívili zástupci vedení města, aby se seznámili s její současnou situací a nabídli případnou podporu.

O tom, že má švédský výrobce zajištěny veškeré elektronické systémy právě z Olomouce, ví ve městě asi málokdo. Olomoucká firma přitom tuto podporu společnosti Oriflame poskytuje dlouhodobě, už od druhé poloviny devadesátých let. Jedná se o špičkové technologické pracoviště pro kvalifikované odborníky. Firma sama zaměstnává asi 150 IT specialistů či absolventů aplikované matematiky, a dalších zhruba 150 dalších se na činnosti firmy podílí formou externích vztahů. Donedávna měla olomoucká firma i vlastní pobočku v indickém Dillí, tu ale nakonec kvůli příliš složité logistice přenechala společnosti IBM a spolupracuje s ní právě přes tohoto giganta ve světě informačních technologií.

Specialistů, jaké Oriflame Software potřebuje, je ovšem podle vedení společnosti na Olomoucku stále citelnější nedostatek. „Spolupracujeme s univerzitou a studenti u nás mohou získávat praxi, nabízíme i Orilfame IT akademii,“ popsal ředitel společnosti Richard Hamřík, jak firma aktivně pracuje s možnými budoucími kolegy. „Kvalifikované kolegy ale hledáme také v zahraničí, přesto stále pociťujeme nedostatek dobrých odborníků,“ připustil Richard Hamřík a dodal, že i proto nedávno společnost otevřela pobočku v Brně. Současně hledá dobré informatiky a matematiky i v zahraničí. V souvislosti s tím se ale v Olomouci potýkají s dalším problémem – podle praktických zkušeností je třeba byrokracie při zajišťování povolení k pobytu zahraničních specialistů velkou zátěží a komplikací.

„Slíbili jsme vedení Oriflame Software, že s problémy, na jejichž řešení můžeme mít nějaký vliv, jim zkusíme pomoct. Velmi si vážíme toho, že v Olomouci působí firma, která se pohybuje na špici informačních technologií, pracuje s umělou inteligencí a dává práci vysoce specializovaným odborníkům,“ konstatoval na závěr návštěvy primátor Mirek Žbánek a ocenil i různé sociální aktivity firmy. Oriflame Software se totiž v Olomouci podílí i na dobročinných aktivitách, spolupracuje například s organizací Dobré místo pro život, pravidelně pomáhá Centru pro dětský sluch TAMTAM a pomáhá také společnosti pro ranou péči.

Fotografie:

| Poslední úprava: 20. října 2021 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu