Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » „Máme na to rozkvést!“ Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu zná své vítěze

„Máme na to rozkvést!“ Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu zná své vítěze

„Máme na to rozkvést!“ Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu zná své vítěze

18. října 2021 (po)

Že je Olomouc městem květin, nám v průběhu celého léta dokazovala barevnými záhony v parcích, v trávnících i překrásně vyzdobeným centrem města. Rozkvetly nejen kruhové záhony na Horním náměstí, ale také Arionova kašna a prostor pod slunečními hodinami, kde letos vznikl zcela nový Green Point. Ale protože život se samozřejmě neodehrává jen v centru města, Olomoučané si květinovou výzdobu dopřáli i v okolí svých domů a bytů. Ty nejlépe vyzdobené domy, balkony, terasy či okna pak jejich tvůrci přihlásili do soutěže, aby ukázali, že „máme na to rozkvést“!

Už několik let se město snaží, aby veřejnému prostoru v sezóně dominovala květinová výzdoba, snaha je však dostat ji i dál, za hranice historického centra. „Víme, že lidé si svá obydlí zkrášlují hlavně proto, aby se jim tam dobře žilo a potěšili sami sebe i okolí. Chtěli jsme proto těm, kteří si dávají na květinové výzdobě záležet, dát možnost získat za svou snahu uznání i hodnotné ceny. A pokud vyhlášení soutěže motivovalo k vyzdobení okna či vchodu i někoho dalšího, splnila přesně ten účel, který jsme jí chtěli dát,“ říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

A jak soutěž o nejlepší květinovou výzdobu dopadla? Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, do nichž přišlo celkem 22 soutěžních příspěvků. Mohl se přihlásit každý občan starší osmnácti let, který je majitelem či uživatelem domu, bytu nebo provozovny v Olomouci. „Podmínkou účasti v soutěži bylo vyzdobení fasády, případně průčelí domu, okenních parapetů nebo balkonů živými okrasnými rostlinami,“ popsala základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská. Hodnotila se také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky.

Soutěž probíhala od května do září, vyhlášení výsledků se uskutečnilo v sobotu 16. října v rámci podzimní etapy výstavy Flora. Odborná komise ve dvou kategoriích zvolila vítěze, v dalších dvou rozdělila jen druhá a třetí místa. Přihlásili se do nich totiž vždy jen dva soutěžící.

Výzdoba oken a průčelí

1. místo Nikola Kovaříková
2. místo Vika Nováková

Výzdoba balkonů a teras

1. místo Vlasta Koubková
2. místo Marie Šrajerová
3. místo Robert Roubalík

Výzdoba a úprava zeleně předzahrádek

1. místo Dana Hrdličková
2. místo Blanka Lopourová
3. Jaroslava Janíková

Výzdoba a úprava zeleně vnitrobloků

2. místo Spolek Trend vozíčkářů Olomouc
3. místo Aleš Pátek

Hlavní cenou byly dárkové poukazy na nákup v hobby marketu v hodnotě 3 000 korun, další ceny do soutěže věnovalo statutární město Olomouc, zoo na sv. Kopečku nebo třeba olomoucký aquapark.

„Myslím, že nadšení, s jakým si všichni ocenění účastníci přebírali odměny, nám jen potvrdilo to, že podobnou soutěž můžeme spustit i v příštím roce. Všem výhercům gratuluji a těším se, až se nám na jaře Olomouc zase krásně vybarví,“ uzavírá náměstkyně Záleská.

Fotografie:

| Poslední úprava: 18. října 2021 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu