Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora

14. října 2021 (čt)

Přímo do říše ovoce a zeleniny přenese návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc. Na olomouckém výstavišti potrvá do neděle 17. října a připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a zdravé způsoby jejich pěstování.

„Podzimní etapa, jako tradiční přehlídka zemědělských výpěstků, poskytuje prostor pro prezentaci českých a moravských producentů ovoce a zeleniny,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Na hlavní expozici, která nese název „V říši ovoce a zeleniny“, se v pavilonu A již tradičně podílí Zelinářská unie Čech a Moravy, Ovocnářská unie Moravy a Slezska a také Školkařský svaz Ovocnářské unie České republiky. Expozici pro podzimní etapu připravil i Český zahrádkářský svaz. Letos je nazvaná „U nás v sadu“. Její součástí je v přízemí přístavby pavilonu A kromě inspirativních expozic také oblíbená pěstitelská poradna a prezentace starých odrůd ovoce.

Součástí podzimní etapy Flory Olomouc jsou i oblíbené Zahradnické trhy s bohatou nabídkou výpěstků, nářadí pro kutily a zahradnických či domácích potřeb. Na programu ani letos nechybí festival gastronomie a nápojů Olima, na který se návštěvníci mohou těšit na galerii pavilonu A a v pavilonu E. V jeho rámci se uskuteční soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup, mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt či soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora džem. Návštěvníci se budou moci zúčastnit i slavnostního vyhlášení letošních držitelů certifikátu Regionální potravina Olomouckého kraje.

Své místo v programu podzimní etapy výstavy Flora Olomouc má tradiční Dýňodlabání - soutěž pro žáky základních škol Olomouckého kraje ve vyřezávání dýní. V Galerii pavilonu A lidé najdou také mykologickou poradnu a expozici podzimních hub. V pavilonu H je připravena prezentace včelařských potřeb a včelích produktů Hanácká včela. Návštěvníci se zde mohou těšit i na zajímavé přednášky, workshopy a program pro děti. Pestrý je i doprovodný program, který znamená atraktivní floristické show v podání předních českých floristů, populárně-naučné workshopy a přednášky.

V souvislosti s podzimní etapou Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s předními českými floristy se uskutečňuje i přehlídka jedinečných květinových aranžmá nainstalovaných v olomouckých kostelech a chámech - Rozkvetlé památky. Ukázky floristického umění budou k vidění do 29. října v Husově sboru, v chrámu sv. Mořice, v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie ve Slovenské ulici a v kostele Panny Marie Sněžné.

Více informací na webu: www.flora-ol.cz

Fotografie:

| Poslední úprava: 14. října 2021 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu