Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc hostí diplomaty, politiky a odborníky z pěti evropských zemí

Olomouc hostí diplomaty, politiky a odborníky z pěti evropských zemí

Olomouc hostí diplomaty, politiky a odborníky z pěti evropských zemí

8. září 2021 (st)

Významné setkání partnerských měst a obcí V4 bude ve čtvrtek 9. září hostit Olomouc. Už ve středu přivítá velvyslance, politiky i odborníky ze samospráv zemí V4 a také z partnerského finského Tampere. Velká část programu se bude odehrávat v prostorách staré olomoucké jezuitské univerzity, v barokním konviktu. Cílem je výměna zkušeností, navázání konkrétních vztahů a v neposlední řadě i prezentace Olomouce.

Olomouc se chce představit jako přirozený geografický, ale i kulturní střed zemí Visegrádské čtyřky. Už ve středu se proto hosté zúčastní vernisáže výstavy krakovských umělců v Galerii města Olomouce na Dolním náměstí. Následně je čeká komentovaná prohlídka města a slavnostní večeře v moderní galerii Telegraph.

Hlavní program mezinárodního setkání je připraven na čtvrtek 9. září. Den začne prohlídkou radnice, kde hosty uvítá fanfára z ochozu radniční věže. Většina programu včetně konference se ovšem bude odehrávat v konviktu v Univerzitní ulici. Ta je věnovaná například uplatňování principů Smart City v praxi nebo spolupráce měst s Mezinárodním visegrádským fondem. Příspěvky budou simultánně tlumočeny do angličtiny, polštiny a maďarštiny. Umělecké centrum Univerzity Palackého v konviktu současně nabídne prostory pro důstojnou prezentaci významných olomouckých institucí, jako jsou Moravské divadlo, Moravská filharmonie, Muzeum umění, Knihovna města Olomouce nebo Výstaviště Flora. Představení bude umožněno i několika firmám.

„Věřím, že konference napomůže k navázání mnoha dalších úspěšných projektů a forem spolupráce, ať už mezi samosprávami nebo konkrétními institucemi. Chceme zahraničním hostům představit Olomouc jako reprezentativní konferenční město,“ uvádí náměstek primátora pro vnější vztahy Karel Konečný.

Cílem nynějšího setkání je výměna zkušeností v dané oblasti a navázání živých kontaktů mezi městy i kulturními, vzdělávacími či turistickými institucemi v rámci středoevropských zemí. Jedním z výstupů má být i online databáze významných kontaktů. „V neposlední řadě chceme touto akcí dát najevo, že Olomouc je do značné míry přirozeným středem zemí visegrádské čtyřky. Ukazuje to jak pohled na mapu a na příznivou vzdálenost jednotlivých významných českých, maďarských, slovenských a polských měst od Olomouce, tak i přetrvávající staleté kulturní vazby. A jako taková má Olomouc ambici pořádat i velké mezinárodní konference,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Setkání pořádá statutární město Olomouc s podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Informace k mezinárodnímu setkání najdete na www.v4olomouc.eu. Konference byla původně plánována na minulý rok, ale pandemie nemoci covid – 19 tehdy její konání neumožnila.

| Poslední úprava: 8. září 2021 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu