Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Podnikatelé a politici jednali o rozvoji firem i o technickém vzdělávání

Podnikatelé a politici jednali o rozvoji firem i o technickém vzdělávání

Podnikatelé a politici jednali o rozvoji firem i o technickém vzdělávání

11. června 2021 (pá)

O všem, co vážně komplikuje činnost firmám v Olomouci i o tom, jak může být město příznivější pro podnikatelské aktivity a následný ekonomický růst, se diskutovalo na setkání Rady města Olomouce a vedení Okresní hospodářské komory Olomouc (OHK). Zástupci firem radní informovali o tom, co přesně by v současné Olomouci uvítali a v čem jim může samospráva pomoct.

Ředitel kanceláře OHK Radim Kašpar konstatoval, že pro řadu olomouckých firem je problémem nedostatek volných ploch pro další rozvoj. „Po odstoupení od záměru vybudovat průmyslovou zónu v Neředíně se obáváme nedostatku rozvojových ploch v Olomouci,“ uvedl Radim Kašpar s tím, že se tento problém týká i samotných olomouckých firem, které mají mnohdy potřebu rozšířit výrobu, a že tedy nemusí nutně jít o nově příchozí investory. „Město si nechalo zpracovat detailní přehled volných ploch, kde jsou veškeré vhodné rozvojové plochy a brownfieldy. Tuto Strategii nakládání s městským majetkem vám dáme k dispozici, myslím, že tam je i řada možných řešení pro olomoucké firmy,“ reagoval primátor Mirek Žbánek.

Během pátečního setkání se hovořilo například také o budoucnosti zimního stadionu v souvislosti s využitím rozsáhlé rozvojové plochy ve Velkomoravské ulici, o záměrech města v oblasti smart řešení včetně tématu nabíjecích stanic pro elektro-vozidla, o možnostech získat pro Olomouc více absolventů škol s technickým zaměřením, kteří zde tradičně chybí, nebo o zcela konkrétním bodu, jako je osud tržnice. Většina témat byla během tohoto setkání zatím jen otevřena a vyžaduje další podrobné jednání. „Počítáme s tím, že se s představiteli hospodářské komory setkáme v brzké budoucnosti znovu,“ dodal primátor Žbánek.

Úspěšný rozvoj místních firem je jednou z podmínek pro dobré ekonomické fungování města. Podnikatelé i zástupci samosprávy dali během jednání najevo, že se musí snažit více porozumět potřebám i možnostem druhé strany. Okresní hospodářská komora Olomouc sdružuje zhruba 180 členů, mezi nimi jsou podniky z různých segmentů trhu včetně služeb, ale i vzdělávací instituce jako Univerzita Palackého, Moravská vysoká škola Olomouc či řada středních škol. Dvacet členů zastupuje velké firmy s více než dvěma sty zaměstnanců, dalších dvacet jsou představitelé středně velkých firem od 51 do 200 zaměstnanců.

Fotografie:

| Poslední úprava: 11. června 2021 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu