Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Univerzita oživí letní Olomouc dvacítkou akcí

Univerzita oživí letní Olomouc dvacítkou akcí

Univerzita oživí letní Olomouc dvacítkou akcí

11. června 2021 (pá)

Koncerty v parcích, filmové projekce pod širým nebem, literární besedy, vědomostní soutěže i sportovní aktivity pro celou rodinu. To vše letos nabídne program iniciativy Zaparkuj, která již šestým rokem pod hlavičkou Univerzity Palackého v Olomouci šíří kulturní a společenskou potěchu pro širokou veřejnost.

Nově nejen v olomouckých parcích nebo na parkánu Konviktu, ale také v proluce vedle Muzea umění Olomouc nebo na nádvoří univerzitní knihovny. Celkem organizátoři plánují od června do září více než dvacet akcí, včetně dvou třídenních festivalů.

Po úspěšné partnerské akci Olomouc (o)žije, kdy centrum města i díky univerzitě zaplnilo na padesát pouličních hudebníků a umělců, a hlavně tisíce nadšených posluchačů, odstartovala ve čtvrtek 10. června v Bezručových sadech sedmá sezóna Zaparkuj prvním letošním ZaparkujFestem. V pátek a sobotu pak univerzitní barvy oživí program festivalu Michalský výpad v areálu Uměleckého centra UP.

Z Letňáku na Zbrojnici a zpět

Hned o týden později se univerzita spojí s organizátory Vintage.Market.Olomouc, provozovateli Letního kina a charitativním obchodem Dobrodruhá, aby společně oživili Biskupské náměstí, areál Letňáku a nádvoří Zbrojnice v rámci Svátků města jinak. Během dvou dní nabídnou návštěvníkům pod heslem „Z Letňáku na Zbrojnici a zpět“ bleší trhy a swap, koncerty, večerní filmové projekce, street food zónu a další bohatý program pro děti i dospělé. „Právě nádvoří univerzitní knihovny bychom rádi hned několikrát během léta proměnili v příjemnou odpočinkovou zónu plnou pohodlného posezení, atraktivního kulturního programu a kvalitní gastronomie. Ačkoliv jsou tyto prostory primárně pomyslným srdcem univerzity, rádi bychom je více zpřístupnili veřejnosti,“ dodává Martínek. Po dva dny se tak nádvoří Zbrojnice promění v jednu velkou chill out a gastro zónu, kde mimo jiné vystoupí Salih Hadžiabdić nebo Trio Amigos. Během obou večerů se navíc v areálu uskuteční i letní kino. Diváci se mohou těšit například na příjemnou letní komedii Palm Springs.

ReFresh UP aneb Univerzita městu

Netradiční spojení hudby, filmu, literatury, sportu i vědomostního klání nabídne Olomoučanům nový univerzitní festival ReFresh UP na parkánu Konviktu od 22. do 24. června. V divadelním šapitó představí svá nová alba olomoučtí Dirty Old Dogs i držitelé několika sošek Anděl: ostřílený písničkář Thom Artway a kapela Květy. Hudební program doplní písničkářka Žofie Kabelková nebo živelné duo Hello Marcel. „V literárně zaměřené části programu se můžou zájemci těšit na besedu se spisovatelkou a držitelkou Ceny Evropské unie za literaturu Lucií Faulerovou a svou tvorbu představí v rámci autorského čtení i vítězové letošního ročníku Literární soutěže pro studenty UP,“ láká nejen milovníky knih Tomáš Krejčiřík, dramaturg Zaparkuj. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program včetně filmové projekce, sportovních aktivit, výstavy fotografií nebo univerzitního speciálu oblíbeného Hospodského kvízu pod širým nebem, který naposledy přilákal téměř dvě stovky soutěžících.“

Více na www.zaparkuj.upol.cz nebo www.facebook.com/zaparkuj.

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

Fotografie:

| Poslední úprava: 11. června 2021 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu