Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Venkovní areál Aquaparku oživí od jara nová atrakce « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Venkovní areál Aquaparku oživí od jara nová atrakce

Venkovní areál Aquaparku oživí od jara nová atrakce

Venkovní areál Aquaparku oživí od jara nová atrakce

27. listopadu 2020 (pá)

Olomoucký Aquapark nabídne od jara příštího roku svým návštěvníkům novou atrakci. V místech, kde se dnes nachází beachvolejbalové hřiště, chce vybudovat nové moderní 3D bludiště. Přístupné bude i samostatně bez návštěvy Aquaparku přes přilehnou letní pokladnu.

Aquapark chce vybudováním rodinného outdoorového parku zvýšit svou konkurenceschopnost a nabídnout nejen svým návštěvníkům, ale i ostatním lidem z Olomouce a okolí, novou možnost vyžití nezávislou na změnách počasí. „Počítáme, že hřiště by mohlo mít využití 8 až 10 měsíců v roce. V minulých letech jsme realizovali ve vnitřním areálu několik úspěšných projektů, jako například mokrou dětskou hernu, nadstavbu wellness nebo rozšíření dětského koutku Akvárko. Revitalizace venkovního areálu ale nabídne možnost i lidem, kteří nejdou primárně do Aquaparku, nové hřiště bude možné využít i nezávisle na dalších službách našeho areálu,“ popisuje záměr ředitel Aquaparku Dalibor Přikryl.

Stavbu 3D bludiště zajistí společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, např. v Hodoníně, Mostě nebo Mladých Bucích. Nová atrakce by měla v areálu Aquaparku stát už v dubnu. Aquapark za ni zaplatí necelých 6 milionů korun, další 2 miliony pak vynaloží na vybudování související drobné architektury jako je stánek s občerstvením, toalety, kryté posezení apod.

„Vedení Aquaparku nás průběžně seznamuje s plány na úpravy či revitalizaci areálu. Záměr stavby nového rodinného venkovního parku vítáme a věřím, že společnosti přinese kýžený efekt. V době, kdy o tržby bojuje takřka každý, jsem rád, že vedení Aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se svou nabídku rozšířit tak, aby byl méně závislý na počasí. 3D Aktivity park bude využíván jako doplněk v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání, a v letních měsících jistě příjemně posílí atraktivitu venkovního areálu,“ říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

| Poslední úprava: 27. listopadu 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu