Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Otevřou vánoční trhy v Olomouci koncem měsíce? Pořadatelé jsou připraveni a s detaily čekají na hygienickou situaci

Otevřou vánoční trhy v Olomouci koncem měsíce? Pořadatelé jsou připraveni a s detaily čekají na hygienickou situaci

Otevřou vánoční trhy v Olomouci koncem měsíce? Pořadatelé jsou připraveni a s detaily čekají na hygienickou situaci

23. listopadu 2020 (po)

Olomoučané by zřejmě ani letos neměli přijít o oblíbené vánoční trhy v centru města. Organizátoři jsou připraveni spustit čtvrtinu stánků a čekají na aktuální informace od ministerstva zdravotnictví a hygieniků. Nazdobení olomoucké radnice a vánočního stromu už chystají, ale nepočítají s kluzištěm. Zda se budou podávat i oblíbené punče, ukáže až vývoj situace.

„Pozorně sledujeme systém PES, který určuje rámec opatření proti koronavirové pandemii. Podle současných podmínek jsme připraveni za zpřísněných hygienických opatření trhy otevřít na přelomu měsíce, případně o několik dnů později,“ říká za organizátory, Kulturní Olomouc, Pavel Crhan.

Pořadatelé začali stavět vánoční městečko už nyní, jeho provoz ale spustí podle aktuálních vládních opatření. „Proti minulým rokům postavíme zhruba čtvrtinu stánků s patřičnými rozestupy,“ objasňuje Pavel Crhan.

Z aktuálních příprav nabídky stánků vyplývá, že se lidé mohou těšit na vánoční ozdoby, zimní doplňky, sýry, med, uzenářské speciality, kovářskou dílnu, řemeslné výrobky či adventní věnce. Návštěvníci mohou ochutnat také řadu specialit – například rybí hranolky, uzeniny z udírny, grilované dobroty, trdelníky nebo slovenské halušky. Vše v uzavřených baleních „přes ulici“. „Zda se budou podávat i oblíbené punče, ukáže až vývoj situace. Prodej stromků plánujeme na Dolním náměstí a pro kapra si mohou lidé přijít k Caesarově kašně na Horním náměstí,“ uvádí organizátoři.

Kvůli současným protiepidemickým opatřením pořadatelé zrušili pódium, LED obrazovku i kulturní program a lidé se letos budou muset obejít také bez kluziště, které stávalo na Dolním náměstí. „Nepočítáme ani s hromadnými akcemi jako je rozsvěcení stromu nebo ohňostroj,“ uvedl Pavel Crhan. Na druhou stranu pořadatelé postaví na tržnici obří vyhlídkové kolo, které bude v rámci opatření vozit lidi v otevřených kabinách, a naproti radnice kolotoč pro nejmenší.

U všech stánků i atrakcí počítají organizátoři s dezinfekcí, návštěvníci také budou muset dodržovat rozestupy. U vstupů na náměstí budou rozmístěny tabule s informačními pokyny.

Pavel Vysloužil,
mluvčí Kulturní Olomouc o.p.s.
t. 777 071 170

| Poslední úprava: 23. listopadu 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu