Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Hackni Envelopu, Olomouc přispívá k inovativním řešením « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Hackni Envelopu, Olomouc přispívá k inovativním řešením

Hackni Envelopu, Olomouc přispívá k inovativním řešením

Hackni Envelopu, Olomouc přispívá k inovativním řešením

18. září 2020 (pá)

Na inovace a budování identity nového olomouckého kampusu Envelopa je zaměřený osmačtyřicetihodinový hackathon. Smyslem akce s názvem Hackni Envelopu je navrhnout řešení moderního olomouckého kampusu včetně jeho zajímavého okolí a přispět tím k rozvoji potenciálu Olomouce. Město se do aktivity zapojuje v rámci projektu Olomouc plánuje budoucnost.

„Hackathon je akce, do které se přihlašují iniciativní lidé s unikátními nápady, které mají za cíl vylepšit stávající stav prostředí, vymyslet něco kompletně nového nebo rozběhnout svůj business/start-up,“ vysvětluje princip hackathonu Tomáš Burian z oddělení Smart City magistrátu.

Účastníci se zaměří na zajímavý prostor v bezprostředním okolí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, Pevnosti poznání, Bezručových sadů a Rozária. „Půjde o konkrétní řešení problému, na které se nahlíží inovativním způsobem. Jde o ojedinělé řešení i formu při společném zapojení univerzity a města,“ vyzdvihuje náměstek primátora pro oblast Smart City Matouš Pelikán.

V týmech musí účastníci během krátké doby vytvořit vlastní projekt, který odprezentují odborné porotě sestavené z expertů každé z představených výzev. „Výsledkem by měl být ideálně funkční prototyp, betaverze nebo podnikatelský plán, a to s důrazem na business potenciál, realizovatelnost, technické provedení, míru invence, vtip a celkový přínos kampusu Envelopa,“ dodává za magistrát Tomáš Burian. Na závěr každý tým představí svůj projekt před odbornou komisí, která vybere vítěze. Kromě finančních a věcných cen jsou nejlepší řešení podpořeny k jejich praktické realizaci.

Aktivita je spolufinancována z Operačního programu Zaměstnanost v rámci projektu Olomouc plánuje budoucnost.

Odkaz pro registraci a více informací o události: https://hackathon.upol.cz/

EDIT: Vzhledem k nastalé situaci s šířením nemoci COVID-19 byla tato událost odsunuta, náhradní termín bude upřesněn, děkujeme za pochopení. 

| Poslední úprava: 18. září 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu