Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

18. září 2020 (pá)

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také nadstandardní hygienická opatření. To je mezinárodní konference obecních policií, kterou hostí Olomouc. Setkání strážníků městských policií z České republiky, Slovenska a Polska i v jeho náhradním termínu poznamenal aktuální vývoj pandemie.

„Mohli bychom připravit elegantní konferenci v kyberprostoru, ale pak by celá akce ztratila atmosféru. Pandemie sice poznamenala program i účast, nicméně na tohle téma zazní hned několik příspěvků, takže vznikl prostor k porovnání činností jednotlivých městských policií v tomto nešťastném období,“ objasnil hlavní organizátor konference Daniel Bednařík.

Na konferenci v Olomouci se kromě představitelů obecních a městských policií prezentují zástupci integrovaného záchranného systému, bezpečnostních sborů a samospráv. „Stali součástí první linie v boji proti šíření pandemie. Přál bych si, aby úcta a respekt k výkonu služby městské stráže, zůstala v paměti lidí co nejdéle, nejen po dobu vyhlášeného nouzového stavu,“ uvedl v úvodu konference primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Při této příležitosti zároveň poděkoval třem zástupcům města Olomouce, kteří v době nouzového stavu zabezpečovali úkony pro zajištění ochrany obyvatel a pořádku ve městě. Ocenění si převzali ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický, tajemník magistrátu Jan Večeř a vedoucí odboru ochrany Jan Langr. „Reprezentují tým lidí z krizového štábu, kteří plnili nonstop několik měsíců ty nejdůležitější úkoly,“ zdůvodnil primátor.

Na programu dvoudenní konference jsou diskutovanými tématy kromě šíření nového koronaviru, také bezpečný prostor, technologie, prevence a legislativa. Součástí doprovodného programu je i projekce filmu "V SÍTI" a beseda s jeho tvůrci. Konferenci městských policií se organizátorům podařilo uskutečnit í díky tomu, že pro pořadatele a účastníky připravili speciální nanomasky.

Fotografie:

| Poslední úprava: 18. září 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu