Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouc se rozvojem pandemie nechce nechat zaskočit « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc se rozvojem pandemie nechce nechat zaskočit

Olomouc se rozvojem pandemie nechce nechat zaskočit

Olomouc se rozvojem pandemie nechce nechat zaskočit

14. září 2020 (po)

Vedení města se dnes setkalo s představiteli integrovaného záchranného systému, krajské hygienické stanice a dalšími institucemi, kterých se týká šíření koronavirového onemocnění Covid-19.

„Sledujeme vývoj pandemie, abychom na něj mohli v případě potřebnosti adekvátně reagovat,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. Proto vznikne v Olomouci i stálá pracovní skupina, která bude mít na starosti kromě monitoringu i přípravu opatření na zabránění šíření pandemie.

„Musíme vědět, jak budeme regulovat styk s veřejností, co dělat v případě nákazy na magistrátu nebo v městských organizacích. Také chceme být nachystáni na pomoc rizikovým skupinám, mezi něž patří třeba senioři,“ podotkl Žbánek. Již nyní primátor rozhodl o zpřísnění hygienických podmínek při jednání rady města nebo komisí městských částí.

Predikce a připravenost organizací včetně škol je důležitá i podle náměstka Martina Majora zodpovědného za ochranu obyvatel. „Máme připraveny zásoby dezinfekce a ochranných pomůcek do škol, ale zvažujeme centrálně další nákupy. V případě shromažďování osob se zabýváme třeba i tím, jak by měly fungovat kluby seniorů."

V celém Olomouckém kraji je k dnešnímu ránu 385 pozitivních osob, potvrdil Jiří Polis, ředitel odboru hygieny práce z krajské hygienické stanice. „Procentuálně jsme zatím nízko a hospitalizovaných pacientů i těžkých případů je málo, důležitá je proto i ochrana zdravotnického personálu a pracovníků sociálních služeb,“ řekl na jednání Polis.

Hromadná doprava je v Olomouci bezpečná. Dopravní podnik zvýšil hygienická opatření. Olomoucké školy v případě potřeby konzultují organizační opatření s krajskou hygienickou stanicí a výkon městské policie se nijak nesnížil. Univerzita Palackého má vlastní krizový štáb.

„Dohodli jsme si rámcové komunikační trasy, jak se chovat v určitých situacích. Vše monitorujeme a analyzujeme,“ uvedl za univerzitu kancléř Rostislav Hladký. Podle něj má škola zahraniční mobility dlouhodobě podchycené a studenti jsou informování o nezbytných krocích. Na kolejích je vyčleněno 65 lůžek pro karanténu.

Přesto všechno je důležitá především osobní odpovědnost, tedy nošení roušek, mytí rukou a dodržování rozestupů.

| Poslední úprava: 14. září 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu