Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kolo pro Adama: z Olomouce vyrazilo třiatřicet jezdců na štreku s dobrým cílem « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Kolo pro Adama: z Olomouce vyrazilo třiatřicet jezdců na štreku s dobrým cílem

Kolo pro Adama: z Olomouce vyrazilo třiatřicet jezdců na štreku s dobrým cílem

Kolo pro Adama: z Olomouce vyrazilo třiatřicet jezdců na štreku s dobrým cílem

10. srpna 2020 (po)

V horkém počasí chtějí zvládnout za jeden den 130 kilometrů. Třiatřicet cyklistů vyrazilo dnes ráno z Horního náměstí v Olomouci na jednodenní dobročinnou cyklojízdu, jejímž cílem je Kyjov. Kromě tohoto geografického cíle má cesta jiný, důležitější cíl – získat peníze na profesionální handbike pro tělesně postiženého sportovce, třináctiletého Adama Kuthana.

Sbírka je postavena na jednoduchém principu. Kdo se do akce koloproadama.cz zapojí a ujede na kole určitou vzdálenost, vydělá tak na konto sbírky za každý kilometr 5 korun. Ty na konto zašle pětice sponzorů. „Přišel jsem cyklisty podpořit, držím jim palce, aby trasu zvládli, a hlavně jim chci vyjádřit respekt a poděkování, protože dělají dobrou věc,“ uvedl primátor Mirek Žbánek, který v pondělí ráno skupinu u sloupu Nejsvětější Trojice pozdravil a pomohl jim s hromadným startem.

„Olomouc jsme si jako místo startu vybrali jednak proto, že odsud vede do Kyjova cesta více méně po rovině, takže se nám pojede dobře, a samozřejmě hrálo roli i to, že Olomouc je krásné město a startovat z Horního náměstí je zážitek,“ uvedl Antonín Kuchař, místostarosta Kyjova. Pokud všichni dnešní cestu zvládnou, na nový handbike pro Adama získají od sponzorů skoro 25 tisíc korun.

Adam Kuthan žije v nevelké obci poblíž Kyjova. V dětství prodělal náročnou operaci mozkového nádoru. Ta mu sice zachránila život, ale upoutala ho na lůžko. Dnes je mu 13 let a za tu dobu ušel neuvěřitelnou cestu! Navzdory všem zdravotním komplikacím se snaží vyrovnat svým zdravým kamarádům. Díky sportu a pravidelnému tréninku na handbiku a trenažéru se mu to také daří. Dnes může stát, ujít pár kroků a zapojit se do společenského života na závodech. Jeho velkým přáním je věnovat se handycyklistice závodně a k tomu potřebuje "dospělácký" tricykl. Právě ten by mu měl výtěžek sbírky zajistit.

Fotografie:

| Poslední úprava: 10. srpna 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu