Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Na Vyznání růžím dorazilo do olomouckého rozária přes dva tisíce návštěvníků « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Na Vyznání růžím dorazilo do olomouckého rozária přes dva tisíce návštěvníků

Na Vyznání růžím dorazilo do olomouckého rozária přes dva tisíce návštěvníků

Na Vyznání růžím dorazilo do olomouckého rozária přes dva tisíce návštěvníků

17. července 2020 (pá)

Vedle oblíbené výstavy mini For Model či víkendových Selských trhů bylo Vyznání růžím další z akcí, kterou po koronavirové krizi Výstaviště Flora Olomouc uspořádalo. Během tří dnů 10. – 12. července 2020 Rozárium ožilo florálními objekty z růží, na pódiu se vystřídali odborní řečníci, špičky z oboru floristiky či hudební umělci. I přes sobotní nepřízeň počasí se akce vydařila a Rozárium navštívilo přes dva tisíce lidí.

Návštěvníci se museli v pátek popasovat s tropickými teplotami, v sobotu naopak s vydatným deštěm. Slunečná neděle pak úspěšně zakončila výstavu Vyznání růžím, která se opět po dlouhých dekádách uskutečnila v olomoucké růžové zahradě.

„Naše úseky pracovaly naplno, a i v náročné době byly parky udržovány a Olomoučanům poskytovaly prostor pro relaxaci i sportovní vyžití. Bezprostředně s rozvolňováním pandemických opatření jsme uspořádali Selské, Zahradnické trhy a na výstavě Vyznání růžím se mohli návštěvníci inspirovat z pestrobarevné škály barev a odrůd růží,“ popsala ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Úsilí pracovníků Flory Olomouc ocenil i primátor Mirek Žbánek, který výstavu slavnostně zahájil. Kromě nich poděkoval všem složkám IZS a hygienikům za úspěšné zvládání pandemické situace a kytici z dílny přední české floristky Kláry Franc Vavříkové předal symbolicky vrchní sestře urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci Michaele Gehrové.

Sobotní den byl ve znamení chladného počasí a vydatného deště. I přesto program nebyl ochuzen o žádnou část. Probíhaly odborné přednášky o léčivých účincích růže, růžařských spolcích, o anglické růži či rozáriích v ČR. Díky příjemnému počasí nedělní den zaznamenal největší účast. Mezi programem na pódiu bylo možné nakoupit v rámci doprovodných trhů rostliny, dekorace, kosmetiku, víno nebo potraviny. Doprovodné trhy se taktéž nesly v duchu růží a květin. Mezi produkty tak návštěvníci mohli najít květinové šperky, čelenky či dokonce boty a kosmetiku z růží.

Olomoucké rozárium se řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci a mezi významná zahradní architektonická díla v celé České republice. Je vyhledávaným turistickým cílem tuzemských i zahraničních návštěvníků.

Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Fotografie:

| Poslední úprava: 17. července 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu