Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Festival na Konviktu nabídne hudbu, film i divadlo « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Festival na Konviktu nabídne hudbu, film i divadlo

Festival na Konviktu nabídne hudbu, film i divadlo

Festival na Konviktu nabídne hudbu, film i divadlo

19. června 2020 (pá)

Parkán Uměleckého centra UP v areálu jezuitského konviktu bude v pátek a sobotu patřit multižánrovému festivalu Zaparkuj x FMV 2020. Nabídne například live vystoupení elektronického dua Bratři, filmovou projekci legendárního Matrixu, desítku DJs nebo divadelní pohádku pro celou rodinu v podání Divadla na cucky. Své síly při realizaci akce výjimečně spojili Univerzita Palackého, festival Michalský výpad a další olomoucké kulturní organizace.

„Kvůli koronakrizi přišly na jaře prostory Uměleckého centra UP o majáles, AFO i Divadelní Floru, a tak jsme se rozhodli na parkán Konviktu situovat pověstné divadelní šapitó a festivalovou náladu alespoň dodatečně. Dokonce to vypadá, že vyjde i pochmurné počasí typické pro květnové kulturní svátky,“ dodává s nadsázkou za organizátory Ondřej Martínek, koordinátor projektu Zaparkuj.

V pátek 19. června se brány parkánu otevřou v 16 hodin a program bude patřit vystoupení dua Bratři, novému objevu na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu s živými bicími. V obdobném rytmu se pak ponese i filmová projekce snímku Matrix a následná after party.

V sobotu 20. června program začne již po obědě ve 14 hodin. Z šapitó na parkánu se stane divadelní jeviště. Olomoucké Divadlo na cucky zde odehraje Tři oříšky, neklasickou verzi klasické pohádky pro děti od pěti let, ale i jakoukoliv jinou generaci. Po zbytek dne pak budou k tanci i poslechu hrát DJs z Olomouce i jiných měst republiky. „Program jsme se snažili připravit pro malé i velké návštěvníky. Dojde na výtvarnou dílnu, sportovní aktivity, deskové hry i netradiční posezení nebo workshop žonglování. O dobré jídlo a pití se pak postarají lokální provozy Konvikt Bistro & Bar, hospůdka Kateřinská 10 a bar Vertigo,“ zve Ondřej Martínek.

Akci pořádá Univerzita Palackého v Olomouci za podpory statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Vstup na festival je volný.

Více na www.zaparkuj.upol.cz nebo www.facebook.com/zaparkuj, případně v FB události.

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

| Poslední úprava: 19. června 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu