Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Správné přecházení silnice zvyšuje bezpečnost dětí « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Správné přecházení silnice zvyšuje bezpečnost dětí

Správné přecházení silnice zvyšuje bezpečnost dětí

Správné přecházení silnice zvyšuje bezpečnost dětí

13. ledna 2020 (po)

Speciální minikurz pro pedagogy olomouckých škol připravilo městské Centrum Semafor, které se zabývá dopravní výchovou. Pilotní seminář se minulý týden zaměřil na správné přecházení.

„Automobilová doprava se v poslední době kvůli opravám mostů a dalším investičním akcím hodně zahustila. Citelné je to na Masarykově ulici, kde děti přecházejí do Základní školy Zeyerova,“ uvedl vedoucí Semaforu Josef Línek.

Školy již dříve obdržely z Centra Semafor speciální Rady tety Pavlíny, což byl metodický návod, jak dětem vše nejlépe vysvětlit. Včetně odkazů na videa dostupná na serveru YouTube.

Motivací Semaforu je ulehčit pedagogům jejich práci. „Mnohem účinnější než e-mail je přímé seznámení s problematikou na semináři. Jsme dokonce schopni připravit seminář pro učitele na míru. Tak aby se týkal jejich školy a nástrah v jejich bezprostředním okolí. A dokonce jsme schopni s ním přímo na tu školu přijet,“ popsal lektor Semaforu Jan Řihošek.

Na pilotním semináři k bezpečnému přecházení byla i Štěpánka Dubová ze Základní školy Holice. „Učím na škole první pomoc, proto zastávám názor, že prevence je ze všeho nejdůležitější. Tady jsem si vlastně sháněla podklady pro další výuku a inspiraci na další videa a i reálné situace. Už podle toho, co jsem použila z e-mailu, to ve škole zafungovalo výborně,“ řekla učitelka.

Následná volná debata rozproudila další možnosti spolupráce. Pracovníci Semaforu a pedagogové si ujasnili, co si vzájemně mohou poskytnout. Většina z nich použije nové znalosti v prvouce nebo školních projektových dnech.

I přes snahu Semaforu a pedagogů je ale nejdůležitější výchova v rodině. Právě rodiče by měli vést své děti k bezpečnému přecházení. A děti by měly vědět, že bezpečným přecházením chrání samy sebe.

Zájemci o školící program (školy i jednotlivci) mohou kontaktovat vedoucího Centra Semafor Josefa Línka.

Příklady výukových videí:

Odkazy na výuková videa:

Více na www.centrum-semafor.cz

Fotografie:

| Poslední úprava: 13. ledna 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu