Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Město má novou atrakci, Ološlap vyrobený podle legendárního vozu WT1 « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Město má novou atrakci, Ološlap vyrobený podle legendárního vozu WT1

Město má novou atrakci, Ološlap vyrobený podle legendárního vozu WT1

Město má novou atrakci, Ološlap vyrobený podle legendárního vozu WT1

14. listopadu 2019 (čt)

Zpříjemňovat pobyt turistů i Olomoučanů ve městě začíná další atraktivní novinka. Druhé šlapací vozítko s názvem Ološlap vyrobené podle legendárního Volkswagenu T1. Plavby Olomouc představily další ze svých služeb, které oživují cestovní ruch ve městě.

Autorem Ološlapu je Šimon Pelikán a za realizací stojí lokální konstruktéři. Atraktivní novinka, kterou bude v ulicích Olomouc možné potkávat od 15. listopadu, je suchozemskou alternativou k plavebním lodím, jež Plavby Olomouc provozují řece Moravě poblíž centra města. Stejně jako ony, i Ološlapy nabízí svým pasažérům historický výklad během jízdy po městě. „K tomuto projektu jsme se rádi přihlásili a podpořili jej. I díky Ološlapu se lidé dozví mnoho zajímavého o našem krásném městě,” komentuje novinku náměstkyně primátora pro kulturu Markéta Záleská. “Olomouc potřebuje více takových partnerů, kteří by nabídku v posílili. Turistický ruch totiž z velké části stojí na zážitcích, kvůli kterým se lidé rádi vracejí,” je přesvědčena vedoucí odboru cestovního ruchu magistrátu Karin Vykydalová.

Vozítko, které vznikalo necelý rok, pojme 13 pasažérů a jeho inovativní konstrukce je z lehkého hliníku. Ten společně s elektromotorem zajistí pasažérům velmi komfortní jízdu bez vynaloženého úsilí. „Konstrukce je uzpůsobena tak, aby mezi pasažéry mohli být senioři či děti na školním výletu. Vzhledem k tomu, že předpokládáme návštěvu i zahraničních turistů, připravili jsme si výklad historie města Olomouce i v cizích jazycích. Myslím si, že i v globálním měřítku je unikátní služba a jsem moc rád, že se nám ji podařilo dotáhnout do konce,“ doplňuje s úsměvem Šimon Pelikán.

Ološlap II je pojmenováno po Janu Usnulovi, neboli Žánkovi, jehož život skončil předčasně roku 2011 při snaze o záchranu topícího se dítěte na Mlýnském náhonu v Olomouci. U pojmenování nového Ološlapu Šimon Pelikán neváhal. S Honzou Usnulem ho pojilo letité přátelství, které bylo nečekaně ukončeno Žánkovým hrdinským činem. V kritické situaci neváhal a pokusil se zachránit cizí život bez ohledu na život svůj. „Myslím si, že kdyby tu mohl být s námi, líbilo by se mu, co jsme vytvořili. Věřím, že by byl v našem týmu po mém boku,“ uvádí Šimon Pelikán.

Fotografie:

| Poslední úprava: 14. listopadu 2019 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu