Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: V Pavelčákově ulici vzniká centrum pro seniory. Lidem nabídne výstavy i přednášky « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » V Pavelčákově ulici vzniká centrum pro seniory. Lidem nabídne výstavy i přednášky

V Pavelčákově ulici vzniká centrum pro seniory. Lidem nabídne výstavy i přednášky

V Pavelčákově ulici vzniká centrum pro seniory. Lidem nabídne výstavy i přednášky

1. října 2019 (út)

Příjemné klubové prostory a místnost s dostatečnou kapacitou pro přednášky či výstavy. Takové bude centrum společenských aktivit v Pavelčákově ulici, tedy místo, kde se mohou setkávat Olomoučané zejména starší generace, bez ohledu na to, zda jde o členy některého z klubů seniorů. Veřejnosti dnes prostory v domě číslo 21 představila náměstkyně primátora Eva Kolářová.

„Využili jsme možnosti, když se uvolnily původně komerční prostory v majetku města, abychom vytvořili příjemné místo pro setkávání lidí. Budeme moc rádi, když bude toto nové centrum dobře sloužit a brzy si získá oblibu,“ řekla náměstkyně Kolářová. Vysvětlila, že by v Pavelčákově ulici mělo vzniknout seniorské centrum, které mohou navštěvovat libovolní zájemci, nejen členové klubů seniorů. Přijít samozřejmě může i mladší člověk, podobně se to ostatně děje i v komunitním centru Pešek na Nových Sadech. „Bude zde fungovat klub seniorů, který dnes sídlí v Javoříčské ulici, ale také místnost pro promítání filmů, pořádání přednášek či například výstav, určená nejen pro seniory,“ dodala Eva Kolářová. V centru bude fungovat i poradenská služba OLsen (Olomouc seniorům), kterou zajišťuje odbor sociálních věcí magistrátu.

V budoucím komunitním centru musí nejprve proběhnout stavební úpravy. „Chceme zde udělat například bezbariérové vstupy a bezbariérové toalety, vnitřní prostory musíme trochu jinak rozčlenit,“ uvedl Zdislav Doleček z odboru sociálních věcí olomouckého magistrátu. „Na vybavení centra použijeme prostředky, které Olomouc získala za vítězství v soutěži Obec přátelská seniorům,“ dodal Doleček.

Úpravy by mohly být hotovy do konce roku a v lednu by se tak nové komunitní centrum otevřelo veřejnosti. V současnosti jsou zde vystaveny fotografie z činnosti olomouckých klubů seniorů.

Fotografie:

| Poslední úprava: 1. října 2019 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu