Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Boll, Harimoto i Samsonov přijedou do Olomouce, začíná World Tour ve stolním tenise « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Boll, Harimoto i Samsonov přijedou do Olomouce, začíná World Tour ve stolním tenise

Boll, Harimoto i Samsonov přijedou do Olomouce, začíná World Tour ve stolním tenise

Boll, Harimoto i Samsonov přijedou do Olomouce, začíná World Tour ve stolním tenise

20. srpna 2019 (út)

Tři hráči a také tři hráčky z první světové desítky, prakticky všichni nejlepší Evropané a pochopitelně kompletní česká špička. Osmý ročník turnaje seriálu Seamaster 2019 ITTF World Tour v Olomouci opět nabídne skvělou podívanou. Ve dnech 20. - 25. srpna se ve sportovním centu Omega příznivci stolního tenisu rozhodně nudit nebudou.

Uzávěrka přihlášek skončila tradičně měsíc před zahájením kvalifikace a seznam přihlášených hráčů a hráček nabízí zajímavá jména. V mužské dvouhře nebude chybět čtvrtý hráč světového žebříčku Japonec Tomokazu Harimoto, který vyhrál turnaj na Hané v roce 2017, stejně tak nechybí loňský vítěz Číňan Zheng Peifeng. Tradičním účastníkem je Brazilec Hugo Calderano aktuální sedmička světového rankingu. A pak tak nejlepší Evropané, úřadující šampion Němec Timo Boll, jeho krajan Dimitrij Ovtcharov, Angličan Liam Pitchford či legendární Bělorus Vladimír Samsonov.

V turnaji žen se představí skvělé Japonky. Loňská vítězka Kasumi Ishikawová, Mima Itoová a Miu Hiranová, pak jsou tady další skvělé Asiatky Korejka Suh Hyowon, Číňanka He Zhuojia a pochopitelně nejlepší Evropanky Sofia Polcanová z Rakouska, vítězka turnaje TOP 12 Petrissa Soljaová z Německa nebo vítězka Evropských her v Minsku Yu Fu z Portugalska.

Letošní Czech Open se bude hrát o celkovou dotaci 190 000 dolarů. Turnaj je jedním z dvanácti největších podniků okruhu World Tour a svoji pozici si chce udržet i pro další roky. "Už je jisté, že se tento podnik uskuteční i v roce 2020, máme velikou radost, že je turnaj i z pohledu mezinárodní asociace stolního tenisu úspěšným. Například vloni poprvé dorazili novináři z Číny i Japonska, živě přenášelo závěr turnaje jedenáct televizních stanic z celého světa a sledovanost bojů o medaile dosáhla 500 milionů diváků. To je úžasné číslo, které dělá z turnaje akci světového významu. Za to samozřejmě patří obrovský dík našim významným partnerům, kterými jsou statutární město Olomouc a Olomoucký kraj," připomíná místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Fanoušci se mohou těšit samozřejmě nejen na hráče a hráčky z celého světa, ale také fandit českým reprezentantům a reprezentantkám. Do Olomouce přijede kompletní česká špička. Přihlášených je dvanáct mužů a stejný počet žen, konkrétně například Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Tregler Tomáš Polanský, Hana Matelová, Dana Čechová, Karin Adámková a další členové reprezentačních kádrů.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream, dvoudenní kvalifikace je zdarma, jednodenní vstupenka na čtvrteční a páteční program stojí 100 korun, o víkendu dvojnásobek. Je možné také zakoupit si permanentku za zvýhodněnou cenu na celý turnaj, popřípadě pouze na víkend.

Fotografie:

| Poslední úprava: 20. srpna 2019 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu