Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Primátor zvažuje další podporu psího útulku, jako dárek přinesl kila granulí « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Primátor zvažuje další podporu psího útulku, jako dárek přinesl kila granulí

Primátor zvažuje další podporu psího útulku, jako dárek přinesl kila granulí

Primátor zvažuje další podporu psího útulku, jako dárek přinesl kila granulí

10. května 2019 (pá)

O téměř šest desítek psů pečuje Liga na ochranu zvířat v útulku v Olomouci-Neředíně. Na základě smlouvy s městem zajišťuje komplexní péči o psy, kteří jsou odchyceni na území města. O to, jak spolupráce funguje a o podobu dalšího rozvoje psího útulku se na místě zajímal primátor Mirek Žbánek.

„Psí útulek je jedno z těch zařízení, které pomoc rozhodně potřebují. Jsou tady skvělí lidé, kteří se zvířatům věnují, a my se samozřejmě chceme bavit o tom, jak pomoci tomu, aby byl útulek funkční a provozuschopný. Je nám jasné, že rostou nároky na péči, provoz, energie i zaměstnance,“ vysvětlil při návštěvě primátor Mirek Žbánek.

Na provoz útulku a opuštěné psy pamatuje rozpočet města pro letošní rok částkou 2 400 000 korun. Prostřednictvím olomoucké pobočky Ligy na ochranu zvířat se o psy starají pracovníci útulku. „Psů v zařízení bohužel neubývá, i když se jejich počet neustále mění. Péče stojí 140 korun za psa na jeden den, samozřejmě respektujeme i případnou částku za veterinární úkony, dlouhodobou léčbu atd.,“ potvrdil Petr Loyka z odboru životního prostředí magistrátu, který má za město spolupráci na starost.

Někteří psi jsou v útulku dny, týdny i měsíce. Pokud se k nim majitelé nepřihlásí nebo nenajdou nové, starají se o ně pracovníci útulku až do konce života. To však dnes nebyl případ mladého psa jménem Titan, který zaujal i primátora. „Mně se líbí Titan, Je to jeden z těch psů, který je mladý, zdravý a má to štěstí, že našel nové páníčky,“ reagoval Mirek Žbánek.

Svou návštěvou chtěl primátor nejen upozornit na to, že na opuštěné psy mohou lidé kdykoliv přispět prostřednictvím darů, ale přišel hledat zejména další možnosti podpory a rozvoje areálu v Neředíně. „Zasloužil by si rozšíření. Budu se snažit najít cestu pronájmu nebo převodu pozemků ve vlastnictví města, které s areálem bezprostředně sousedí, aby tady mohly vzniknout třeba další výběhy. Můžeme tím vyřešit i to, že se nám na neudržované pozemky stahují problémové osoby,“ objasnil primátor možné budoucí využití.

„Pokud by se podařilo projednat převody nebo alespoň pronájem pozemků, pomohli bychom je vyčistit, starali se o ně a účelně je využívali,“ reagoval na zvažovanou pomoc města předseda olomoucké organizace Ligy na ochranu zvířat ČR Ivan Puhač.

Fotografie:

| Poslední úprava: 10. května 2019 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu