Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Mapei Merida Kaňkovský září v Českém poháru a zvládl těžké Jevíčko « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Mapei Merida Kaňkovský září v Českém poháru a zvládl těžké Jevíčko

Mapei Merida Kaňkovský září v Českém poháru a zvládl těžké Jevíčko

Mapei Merida Kaňkovský září v Českém poháru a zvládl těžké Jevíčko

9. května 2019 (čt)

Olomoucký mládežnický cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský má za sebou první jarní vrchol sezóny. Po prvních závodech Českého poháru, kde získal dvě vítězství v kadetech a dvě v juniorech, závodil na mezinárodně silně obsazeném Závodu míru nejmladších v Jevíčku a splnil vytyčený cíl v etapě vybojovat stupně vítězů. Jan Vall byl v jedné z etap třetí, celkově pak skončili v těžkém závodě plném pádů, náročné trati i nepříznivého počasí 8. Jan Vall a 11. Daniel Mráz. Tým MMK zakončil navíc Jevíčko v družstvech na skvělém 2. místě.

Sezónu začali olomoučtí cyklističtí talenti výborně. Na dvou závodech Českého poháru v Soběslavi a Kyjově vybojovali tři první místa a jedno druhé. A postarali se o ně prvoročáci ve svých kategoriích. V kadetech vyhrál dvakrát Daniel Mráz a v juniorech Pavel Bittner. „Začátek sezóny byl skvělý, v domácím poháru jsme vyhráli oba první závody, cením si toho hlavně proto, že oba kluci, Mráz i Bittner, jezdí ve svých kategoriích prvním rokem, což je velký příslib do budoucna,“ hodnotil první závody trenér a manažer Mapei Merida Kaňkovský – Jiří Kaňkovský. Trenéra MMK těší také nastavení týmu. „Kluci chtějí pracovat, spolupracovat, nasazení je výborné, dokáží si pomoci, vytvořit pozici lídrům, pokud budou takto pokračovat, budu spokojen. V Českém poháru bude rozhodovat každý bod, proto každé vítězství, nebo i bodované umístění bereme všemi deseti,“ dodal Kaňkovský.

Kadeti jeli od pátku do neděle 43. ročník jednoho z největších etapových závodů pro kategorii kadetů Závod míru nejmladších v Jevíčku. Se 180 startujícími z třinácti zemí byl letošní ročník nejlépe obsazeným v novodobé historii závodu.

V nabité konkurenci si vedli velmi dobře také závodníci MMK Olomouc. Pódiové umístění vybojoval ve čtvrté etapě Jan Vall. V konečném hodnocení se do první desítky probojoval osmý Jan Vall a 11. Daniel Mráz. Tým Mapei Merida Kaňkovský byl navíc druhým nejlepším v soutěži družstev.

Závod míru nejmladších v Jevíčku jel olomoucký tým jako první vrchol letošní sezóny a poctivě se na něj připravoval. Do závodu šel MMK s lídry Danielem Mrázem, Tomášem Obdržálkem a Janem Vallem. Hned úvodní prolog na kostkách moravskotřebovského náměstí však ovlivnil déšť, kdy olomoučtí závodníci startovali ještě za deště, na mokru a v průběžném pořadí ztratili o pět vteřin více, než bylo v plánu. Ve druhém pokračování ZMN došlo kvůli trase přes úzké cesty k mnoha pádům a kvůli absenci motocyklu s rozhodčím, který by ukazoval pořadí a ztrátu pelotonu na vedoucí skupinu, i k několika zmatkům. Hlavní pole tak nevědělo o úniku a dva mladí Dánové zvítězili v etapě, ve které byli Mráz 7. a Vall 8. Obdržálek po pádu ztratil hodně sil dojížděním pelotonu a skončil 53.

V dalším vývoji vsadili Hanáci vše na 4. etapu s cílem na kopci Pohora. Celý tým makal pro lídry a vytvářel pozice na čele pelotonu při výjezdu na cílové stoupání. Cílem bylo posunout se v celkovém pořadí a urvat podium v etapě. V obrovsky náročné 90 km dlouhé etapě za velmi studeného počasí nakonec urval bronz Jan Vall. V časovce pak již Vall ani Mráz celkové umístnění nevylepšili a skončili na 8. a 11. místě celkově. „70% kluků mělo v závodě pád, panovaly extrémně chladné podmínky, takže hlavně ve 4. etapě jsem byl rád, že kluci vůbec dojeli do cíle. Nakonec jsme splnili cíl, urvali podium v etapě a celkově jsme byli v týmech 2., což je v konkurenci zahraničních závodníků vynikající výsledek,“ pochválil svůj tým Jiří Kaňkovský.

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. května 2019 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu