Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomoucký ½ maraton letos slaví desáté narozeniny « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomoucký ½ maraton letos slaví desáté narozeniny

Olomoucký ½ maraton letos slaví desáté narozeniny

Olomoucký ½ maraton letos slaví desáté narozeniny

9. ledna 2019 (st)

Sport a Olomouc patří k sobě. Mattoni 1/2Maraton Olomouc se během let stal největším regionálním půlmaratonem v České republice a jednou z nejvýznamnějších společenských událostí celého kraje. Letos slaví deset let. Běžci se mohou těšit na nezapomenutelnou atmosféru, ale také na speciální dárek na počest narozenin a rozšířenou promo kampaň včetně množství soutěží a výzev pro běžce.

Vzdálenost 21,0975 km v olomouckých barokních kulisách si každoročně nenechají ujít tisícovky vytrvalců. „Rychlá trať, na kterou jsou běžci v Olomouci zvyklí, zůstane zachována a zároveň letos dojde k navýšení počtu startovních čísel. Půlmaraton a dm rodinný běh poběží dohromady více než deset tisíc závodníků,“ uvedl manažer závodu Tomáš Coufal.

Desátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se rozeběhne v sobotu 15. června a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize. Než se do ulic pustí půlmaratonci, dostanou šanci nesoutěžní běžci – dm rodinný běh určený nejen dětem a jejich rodičům nabízí nenáročnou tříkilometrovou trať. Zájemci o startovní číslo se již mohou registrovat na webu www.runczech.com. Běžci by však neměli s registrací otálet příliš dlouho, zhruba polovina z celkové kapacity závodu už je v současnosti vyprodána.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se může pyšnit jen necelá dvacítka světových měst.

Součástí programu bude také největší moravský veletrh sportovních potřeb a zdravého životního stylu – Moravia Sport Expo, který se uskuteční na olomouckém výstavišti Flora. Ve spojení s běžeckým závodem si tak do Olomouce najde během závodního víkendu cestu až třicet tisíc sportovních nadšenců. Olomouc se proto může právem nazývat hlavním moravským městem sportu. 

Organizátoři z týmu RunCzech v Olomouci kromě samotného půlmaratonu pořádají ještě jeden závod, kterým je semifinálové kolo Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celého Česka se v Olomouci poběží ve čtvrtek 25. dubna. Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat české středoškoláky. Do Juniorského maratonu se může zapojit každá střední škola. „Stačí dát dohromady desetičlenný tým, ve kterém musí být tři dívky. Každý člen týmu pak běží štafetový úsek o délce 4,2 kilometry, dohromady studenti zdolají trať celého maratonu,“ představil Juniorský maraton Igor Murko z týmu RunCzech. Bezplatně přihlásit svůj tým lze na stránkách www.runczech.com/jmc

Příloha:

| Poslední úprava: 9. ledna 2019 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu