Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Stále mladá Noc divadel propojí čtyři olomoucké scény « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Stále mladá Noc divadel propojí čtyři olomoucké scény

Stále mladá Noc divadel propojí čtyři olomoucké scény

Stále mladá Noc divadel propojí čtyři olomoucké scény

14. listopadu 2017 (út)

Divadla v celé České republice pozvou v sobotu 18. listopadu diváky do svých sálů a zákulisí. Speciální program do pozdního večera nabídnou také olomoucké scény Divadlo hudby – Muzeum umění Olomouc, Divadlo na cucky, Divadlo Tramtarie a Umělecké centrum Univerzity Palackého Konvikt.

Těšit se můžete na bezplatná představení, živou hudbu, workshop pro děti či interaktivní prohlídku. Kromě bohatého programu se mohou návštěvníci zapojit také do společné hry o ceny, která propojí všechny čtyři scény.

Divadlo hudby, scéna Muzea umění Olomouc, nabídne speciální program divadelně improvizační skupiny Olivy. „Soubor Olivy letos slaví deset let existence jako stabilní součást olomouckého divadelního dění a ideálně naplňuje podtitul letošní Noci divadel Forever Young,“ uvedl dramaturg Petr Dvořák. Diváci se mohou těšit na živý hudební doprovod a možná se objeví i DJ. Nebyli by to improvizátoři, kdyby si také pro diváky nepřipravili překvapení.

V Divadle na cucky letos nabídnou odpolední workshop pro děti, na který naváže koncertní program určený široké veřejnosti. „Noc divadel pořádáme poprvé na Dolním náměstí. Během odpoledne i večera se můžou návštěvníci těšit na otevřené dveře do divadla a pestrý program pro malé i velké,“ uvedl intendant divadla Jan Žůrek. V průběhu večerního setkání písničkářů se kromě Martina Bindera představí i zahraniční hudebnice Fiona Maria Fitzpatrick (IRL) a Zoe Hayter (GB/CZ).

Inovovaná interaktivní hra „Tramtaráci“ startuje odpoledne v Divadle Tramtarie. „Nachystali jsme několik úkolů, během kterých necháme nahlédnout pod pokličku nejen naší práce, ale především nás samotných,“ přiblížila členka souboru Jana Posníková. Během interaktivní hry se tak návštěvníci dozvědí různé zajímavosti o členech souboru a zažijí prostor divadla úplně jinak. Letos v Tramtarii totiž vypnou všechny reflektory a ukážou divadlo tak, jak ho ještě neznáte.

V Uměleckém centru Univerzity Palackého Konviktu se představí studentské divadelní spolky, univerzitní rádio a filmový klub. „Společně oživíme chodby Konviktu pomocí rozehraných obrazů ze Snu noci svatojánské. Vrchol pak čeká návštěvníky v nejvyšším patře na velkolepé inscenované svatbě,“ vysvětlila za Umělecké centrum a soubor Nabalkoně Markéta Zborníková. Divadelní nabídku na Konviktu doplní také filmové projekce.

Všechny scény navíc propojí společná hra o ceny. Návštěvníci si v každém divadle mohou vyzvednout hrací kartu. Pokud se jim podaří projít všechna čtyři divadla a získat potvrzení, mohou vyplněnou kartičku odevzdat na Konviktu, kde od 22.30 hodin proběhne slosování. „Nabízíme divákům atraktivní ceny, kterými jsou zejména volné vstupenky na představení všech čtyř zapojených scén,“ doplnil Dvořák.

Organizátoři srdečně zvou také na společnou afterparty následující po slosování, neboť smyslem celé akce je především vzájemné setkání divadelníků a diváků.

Program Noci divadel v Olomouci 2017

Divadlo hudby – Muzeum umění Olomouc | www.muo.cz/divadlohudby

19.00 – 22.00, divadelní improvizace, vstup volný, bez rezervace.
Noc divadel s Olivami
Speciální program připraví soubor divadelní improvizace Olivy, který slaví v této sezoně 10 let existence. Ideálně naplňuje letošní podtitul Noci divadel „Forever Young“. Diváci se mohou těšit na živý hudební doprovod a možná se objeví i DJ.

Divadlo na cucky | www.divadlonacucky.cz

14.00 – 16.00, workshop, kurzovné 70 Kč, rezervace nutná.
Malí dobrodruzi
Co všechno se můžete stát, když je v noci tma? Taky se bojíte vystrčit nohu zpod peřiny? A co takhle udělat z toho divadlo! Pohybová dílna, ve které se děti pokusí beze slov vyjádřit svým tělem noc, a co se během ní může stát!

18.00 – 22.00, vstup volný, bez rezervace.
Open Mic na cucky #23
Večerní Open Mic na cucky představí pravidelné setkání (nejen) písničkářů. Vystoupí Martin Binder (CZ), Fiona Maria Fitzpatrick (IRL) a Zoe Hayter (GB/CZ).

Divadlo Tramtarie | www.divadlotramtarie.cz

17.00 – 21.30, interaktivní hra, vstup volný, bez rezervace.
Interaktivní hra „Tramtaráci“
Divadlo Tramtarie tentokrát nechá nahlédnout pod pokličku nejen vlastní tvorby, ale především samotných „Tramtaráků“. Přijďte si zahrát interaktivní hru, během které splníte několik úkolů a dozvíte se zajímavosti o členech souboru a také to, co divadelní práce obnáší! Letos vypneme všechny reflektory a ukážeme Vám divadlo tak, jak ho ještě neznáte…

Umělecké centrum Univerzity Palackého Konvikt | www.uc.upol.cz

16.00 – 17.00, divadlo poezie, rezervace, vstupné dobrovolné.
Nabalkoně: Láskabaret aneb Tohle neměl nikdo číst
Divadlo poezie složené z autorských básní členů spolku Nabalkoně psaných v hořkosladkém období puberty. Kabaret o tom, že všichni hledáme lásku, ale život vždycky není lesklý a třpytivý, jak bychom si mohli přát. Ale za hustou mlhou chmur a deprese přeci jen svítí světýlko naděje.

18.00 – 22.00, vstupné dobrovolné, bez rezervace.
Sen noci divadelní
Noc proběhne v duchu stále mladého Williama Shakespeara. Chodby Konviktu oživí celkem čtyři divadelní spolky (Nabalkoně, Po škole, Kucmoch, No vidiš), studentské rádio UP-AIR a filmový klub Pastiche Filmz. Návštěvníci společně se šibalskými Puky projdou několik rozehraných obrazů ze Snu noci svatojánské a v nejvyšším patře se pak budou moci veselit na velkolepé svatbě Thesea a Hyppolity a zhlédnout tematické filmy.

22.30 – 02.00, vstup volný, bez rezervace.
Slosování společné hry o ceny + Afterparty Noci divadel. Diváci a tvůrci společně!

Společná hra o ceny:

Všechny scény propojí společná hra o ceny. Návštěvníci si v každém divadle mohou vyzvednout hrací kartu. Pokud se jim podaří projít všechna čtyři divadla a získat všechna razítka, mohou se s vyplněnou kartičkou zúčastnit slosování o ceny. Slosování proběhne na Konviktu UP stejný den ve 22.30, kde také mohou návštěvníci vyplněnou kartičku odevzdat. Návštěvníci získají potvrzení v Divadle hudby, Divadle na cucky a v Uměleckém centru UP za účast, v Divadle Tramtarie se zapojí do hry a splní několik málo úkolů.

| Poslední úprava: 14. listopadu 2017 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu