Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy. « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.

Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.

Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.

5. října 2017 (čt)

Jak bude vypadat v příštích letech náměstí Republiky, Biskupské náměstí a přilehlé ulice? O budoucnosti tohoto významného prostoru v centru Olomouce opět diskutovali ve středu v podvečer autoři studie i zástupci radnice se zájemci z řad veřejnosti. Tentokrát byla debata ve Vlastivědném muzeu součástí festivalu Den architektury.

Hostům diskuzního setkání byly představeny jednotlivé pracovní varianty řešení studie náměstí Republiky a navazujícího území, které připravil autorský tým pod vedením architekta Davida Mareše. Účastníci akce mohli na vizualizacích vidět náměstí Republiky s omezeným počtem aut či téměř zcela bez vozidel, se stromy či bez stromů, dvě různé podoby Biskupského náměstí a další varianty budoucí podoby lokality. „Opět se ukázalo, že zapojení veřejnosti do procesu pořízení studie byl dobrý tah. Přítomní o návrzích opravdu diskutovali a přidávali různé vlastní podněty, což ostatně může až do konce října udělat kdokoliv, kdo navštíví webové stránky a své podněty zašle na příslušnou mailovou adresu,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Do konce října je možné se s navrženými variantami seznámit na webových stránkách a případně reagovat doplněním postřehů, doporučení a podnětů k jednotlivým variantám na adresu petra.ruzickova@olomouc.eu. Poté zpracovatel varianty dopracuje a předá k výběru nejvhodnějšího řešení Radě města Olomouce.

Během debaty se lidé zajímali také o velmi detailní údaje, jako třeba typ a materiál dlažby, druh veřejného osvětlení či podoba laviček. „Do takových detailů bude studie dotvořena teprve v další fázi, a to ve vybrané variantě,“ upřesnil náměstek Jakubec. Výběrem variantního řešení se budou radní zabývat pravděpodobně začátkem příštího roku.

Fotografie:

| Poslední úprava: 5. října 2017 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu