Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Sportovcem Olomoucka je hokejová opora « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Sportovcem Olomoucka je hokejová opora

Sportovcem Olomoucka je hokejová opora

Sportovcem Olomoucka je hokejová opora

3. února 2017 (pá)

Po jednapadesáté byli oceněni nejlepší sportovci z Olomouce a okolí. Tradiční akci hostila aula Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Ceny se udělovaly v deseti kategoriích a podle předpokladů slavili největší úspěch hokejisté. Zástupci HC Olomouc převzali hned tři ocenění.

Kategorii mladých sportovců do 21 let ovládl veslař Eduard Bezděk, mistr světa juniorů z Rotterdamu. Nejlepším mládežnickým kolektivem se staly starší dorostenky DHK Zora Olomouc, mistryně republiky. Pro cenu ve sledované kategorii objev roku si přišla judistka Renata Zachová. Anketa tradičně oceňuje rovněž zdravotně postižené sportovce. Mezi seniory uspěla atletka Miroslava Obrová a tenista Petr Utíkal, juniorskou věkovou kategorii zastupovala atletka Adéla Sekyrová.

„Všem patří poděkování a velké uznání. Sport je velká dřina a až na jejím konci může být úspěch. Vám se to podařilo a toto si vážíme. Výborně jste v loňském roce a věřím, že další výborné výkony a výsledky přidáte i v tom letošním,“ popřál všem vítězům primátor Olomouce Antonín Staněk.

Nejsledovanějšími kategoriemi jsou ty seniorské a trenérské. Tentokrát je ovládli zástupci HC Olomouc. Extraligový celek vyhrál kategorii seniorských kolektivů a trenérem roku se stal Zdeněk Venera. Mezi jednotlivci dominoval brankář Kohoutů Branislav Konrád. Loni jsem byl objevem roku, letos už je z toho hlavní cena. To je docela velký progres,“ usmíval se Konrád. „Myslím, že bude docela fuška se ještě někam posunout. Ale pokusím se,“ slíbila hokejová opora.

Denu Drahoše Válka získala Hana Vrbová, trenérka gymnastiky a mimořádného ocenění se dočkala atletka Eva Kacanu. Funkcionářskou osobností byl vyhlášený Miloslav Čermák z Ligy stovkařů, propagátor běžeckého sportu.

Pořadatelství 51. ročníku se nově ujajo Statutární město Olomouc za podpory dalších měst olomouckého regionu. Regionální sdružení ČUS v Olomouci zůstalo partnerem akce a zajišťovalo nominace sportovců, kolektivů, trenérů a funkcionářů pro slavnostní vyhodnocení.

Fotografie:

| Poslední úprava: 3. února 2017 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu