Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc zažije vystoupení bratří Bubeníčků ve světové premiéře!

Olomouc zažije vystoupení bratří Bubeníčků ve světové premiéře!

Olomouc zažije vystoupení bratří Bubeníčků ve světové premiéře!

27. července 2016 (st)

Ve čtvrtek 8. září 2016 od 19:00 hodin Olomouc zažije světovou premiéru! Začátkem září čeká Olomoučany a návštěvníky města vystoupení tanečníků mezinárodního formátu. V Pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc se ve světové premiéře představí Jiří a Otto Bubeníčkové. Návštěvníci se mohou těšit na ztvárnění unikátního představení díla Orfeus.

Světová premiéra baletního představení slibuje ojedinělý zážitek, který překračuje hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčků objeví německá tanečnice Anna Herrmann a populární slovenský herec Csongor Kassai. O hudební část představení se postarají česká cellistka Terezie Kovalová a francouzská houslistka Annabelle Dugast. Režie projektu se ujal renomovaný tandem SKUTR Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

„Originální představení, které se v Olomouci odehraje navíc ve své světové premiéře, přinese divákům nezapomenutelný a dokonalý kulturní zážitek. Po sérií operních vystoupení chceme letní kulturní scénu ve městě obohatit poněkud jinou formou umění, jež si však stále ponechává punc naprosté výjimečnosti,“ říká primátor Olomouce Antonín Staněk.

Jiří a Otto Bubeníčkové začali svou taneční kariéru u hamburského baletu - John Neumeier, kde během krátké doby oba vynikali svým stylem a brzy byli jmenováni hlavními tanečníky. Tančili nesčetné sólové role. Způsobili rozruch, když tančili krále Ludvíka II z Bavorska a jeho stín "Illusions - jako Labutího jezero". Oba bratři mají v sobě neobyčejnou vitalitu, hravost a otevřenost vůči novým impulsům, což jim velmi pomáhá nejen v jejich profesi tanečních interpretů, ale i v dalších uměleckých profesích. Taneční dvojčata se od svého prvního - a pro ně osudového - angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na světových scénách Pařížské opery, Govent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, D. Koch Theater v New Yorku apod.

„Světová premiéra Orfeus proběhne opět mimo tradiční kulturní metropoli Prahu, což je další unikátní příležitostí pro prezentaci Olomouce i regionu střední Moravy, “ uvádí za organizátory jednatel společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.

Jména bratří Bubeníčků se stala uznávanou a respektovanou značkou nejenom v tanečním světě. Na jejich vystoupení chodí i ti, kteří tanci běžně neholdují, ale na Bubeníčky musí jít, protože mají stejný věhlas jako některé operní divy. Po premiérovém vystoupení v Olomouci se bratři Bubeníčkové představí v průběhu září v rámci Československého turné také v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a Plzni.

Vstupenky na vystoupení Orfeus je možné zakoupit od pondělí 1. srpna v Informačním centru Olomouc v cenové relaci: přízemí – 990,-Kč; galerie – 790,-Kč, vše na sezení. Celková kapacita 638 diváků.

Více na www.bubenicek.eu

Fotografie:

| Poslední úprava: 27. července 2016 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu