Aktuality

název článku:

Kontakt

6. března 2020 (pá)
perex:

perex:

Záchranný archeologický výzkum proběhne ještě letos na Nových sadech. Důvodem je připravovaná stavba pokračování tramvajové trati Nové Sady – Povel. Vzhledem k tomu, že trať povede přes území, kde lze očekávat významné archeologické nálezy, je povinností stavebníka předem zajistit právě archeologický výzkum.


perex:

Do návrhu rozpočtu města Olomouce pro rok 2020 se vrací druhá etapa výstavby tramvajové trati na Nové Sady. Jedna z největších investičních akcí posledních let by měla odstartovat v první polovině příštího roku, pokud ovšem upravený návrh rozpočtu projde v pátek 13. prosince jednáním městského zastupitelstva. Ještě v listopadu to přitom vypadalo, že napjatý rozpočet zařazení tramvajové trati na rok 2020 nedovolí.


perex:

Tramvají na Nové sady jezdí cestující už od konce roku 2013. Tramvaje ovšem zatím jezdí pouze na kraj nejlidnatějšího sídliště po Trnkovu ulici. Příští rok začne stavba druhé etapy, která tramvajovou linku prodlouží srdcem celého sídliště, první cestující by se po ní měli svézt o rok a půl později. Radní v pondělí schválili zahájení zadávacího řízení, ze kterého vzejde zhotovitel stavby.


perex:

Myšlenku spojit výstavbu třetí etapy tramvajové trati na Nové Sady s vybudováním přestupního terminálu a velkého parkovacího domu projednala a schválila Rada města Olomouce. Dům, který by měl celkovou kapacitu 231 parkovacích míst, by sloužil návštěvníkům Olomouce, kteří by po zaparkování využili tramvajovou dopravu do centra. Využít by jej ale mohli i rezidenti z okolí.


perex:

Tramvajová trať na Nové Sady, jedna z hlavních investičních akcí města v oblasti dopravní infrastruktury posledních desetiletí, je opět o něco blíže realizaci.


perex:

Tramvajové zastávky, které vzniknou během druhé a třetí etapy výstavby tramvajové trati na Nové Sady a do Slavonína, už mají svá jména. Názvy čtyř budoucích zastávek na svém včerejším jednání schválili olomoučtí radní.


perex:

Do finále se blíží náročné práce na přípravě projektové dokumentace k akci Tramvajová trať Olomouc, Nové Sady II. a III.etapa.


perex:

Stavba další části tramvajové trati, která cestující dopraví z Rooseveltovy ulice do nitra sídliště na Nových Sadech, již má konkrétní časový plán. Pokud jej nic nezkomplikuje, začne druhá etapa v posledním čtvrtletí roku 2018, tramvaje povede ze zastávky Trnkova do ulic Zikova a Schweitzerova.


perex:

Statutární město Olomouc odkoupí dům na Rooseveltově ulici, který stojí v cestě dalšího pokračování tramvajové trati na Nové Sady a do Slavonína. Končí tak čtyři roky jednání samosprávy a majitelů budovy. Následnou demolicí objektu padne poslední velká fyzická překážka bránící prodloužení tramvajové trati dál na jih města.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , 5}      další »