Centrum Semafor

Podívejte se, kde nás
v Olomouci najdete

Na kole na Svatý Kopeček

Na kole na Svatý Kopeček

Z  CENTRA  SEMAFOR  –  ČERNOVÍR, CHVÁLKOVICE, SAMOTIŠKY, SVATÝ KOPEČEK, BYSTROVANY, CENTRUM SEMAFOR.

mapka trasy : Najdete nás na mapy.cz 

 

Délka trasy: 24 km. 

 

Trasu si lze zkrátit libovolně podle svého uvážení a svých sil,trasa je vytvořena na portálu www.mapy.cz, kde si můžete tuto trasu upravit.

 

ČERNOVÍR

V Černovíře se setkáte mezi městskou částí  Černovír a obcí Hlušovice s novou stezkou pro cyklisty která vám zajistí pohodlí a hlavně bezpečnost při jízdě na kole. Kromě cyklistů užívají stezku také vyznavači in-line bruslení či chodci.

 

CHVÁLKOVICE

Zde se nachází několik velkých firem, volný čas je možné využít aktivním způsobem, zejména cyklistikou, nebo in-line bruslením, neboť chválkovice nabízejí 2 trasy a to cyklostezku do samotišek a trasu černovírským  lesem, kde vede naučná stezka "černovírské  slatiniště". Občerstvit se můžete v restauraci Na Pile.

 

SAMOTIŠKY

Obec samotišky se nachází 4 km od Olomouce při silnici Na Svatý Kopeček. Na kruhové křižovatce na začátku samotišek odbočíte vlevo a po vyjetí mírného kopce se pár metrů za ním dáte vpravo ,tam na vás čeká výborné občerstvení v hostinci U Macků .

 

SVATÝ KOPEČEK

Svatý Kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 382 m.n.m. Tato část Olomouce je vzdálena od jejího středu a stala se nejoblíbenějším výletním a poutním místem v regionu. Nabízí možnosti sportovního i rekreačního vyžití. Krásné lesní porosty, údolí potoků a řek k tomu nabízí ideální podmínky. Oblast má množství tras, nejznámější je vyjížďka k bazilice - Barokní bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce patří k nejznámějším poutním místům České republiky.Více informací naleznete na http://www.svaty-kopecek.cz/ 

 


Přílohy článku

Provozní doba centra

Aktuálně otevřeno Více zde >>

Od 1.11.2017 je ukončen pravidelný odpolední provoz venkovního areálu pro veřejnost.

Otevřeno bude jen v případě příznivého počasí - ověřte si telefonicky.
 

 

  

© Centrum SEMAFOR 2012, Všechna práva vyhrazená.

Nike Free Run 3.0 pas cher Nike Free Run 2 pas cher Nike Free Run 3 rose Nike Free Run 5.0 pas cher