Centrum Semafor

Podívejte se, kde nás
v Olomouci najdete

Na kole proti proudu Moravy

Na kole proti proudu Moravy

 

PROTI PROUDU MORAVY A ZPĚT DO CENTRA SEMAFOR.

Z CENTRA SEMAFOR - PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ PODĚBRADY, HORKA NAD MORAVOU, SKRBEŇ, HYNKOV, LITOVEL, NÁKLO, PŘÍKAZY, HORKA NAD MORAVOU, CENTRUM SEMAFOR.

mapka trasy : Najdete nás na mapy.cz 

Celková délka trasy je 43 km.

*Zelená vlajka =  vyznačen start červená vlajka = konec.

Všechny trasy začínají a končí v CENTRU SEMAFOR, kde si samozřejmě můžete kola či koloběžky zapůjčit, viz cyklopůjčovna

 

Trasu si lze zkrátit: libovolně podle svého uvážení a svých sil,trasa je vytvořena na portálu www.mapy.cz, kde si můžete tuto trasu upravit.

Příklad zkrácení tras:          

OLOMOUC - PODĚBRADY          Délka trasy: 2 x 5.4 km.

OLOMOUC - HORKA                     Délka trasy: 2 x 6.9 km.              

OLOMOUC - NÁKLO                      Délka trasy: 2 x 13 km.

 

PŘÍRODNÍ JEZERA PODĚBRADY

Jsou využívána turisty k rekreaci, na kole můžete využít cyklostezku podél Moravy i Mlýnského potoka. Najdete tu i nudistickou pláž, pláž s dobrým přístupem do vody a pak břeh pro trochu odvážnější. Ten je často oblíbeným místem rybářů.

HORKA NAD MORAVOU (LOVECKÁ CHATA)

Oblíbené výletní místo je známé především díky ekologickému centru Sluňákov na trase z Horky nad Moravou do Příkaz však najdeme také stylovou restauraci Lovecká chata. Je zde možnost ubytování (až 45 osob), konání společenských akcí i seminářů, porad, sportovních soustředění a také volnočasových aktivit - mysliveckých, loveckých, outdoorových, lanových a dalších. K jídlu nabízí restaurace vynikající staročeské a moravské speciality. Tradicí je zde pořádání honů a loveckých akcí pro skupiny i jednotlivce. Lovecká chata a její blízké okolí nabízí velkou řadu možností k aktivnímu odpočinku. Můžete se zde projet na koni, zkusit své schopnosti a odvahu v lanovém centru nebo si zahrát minigolf, petanque, paintball, kopanou, volejbal, zastřílet si z luku či brokovnice, projet se na kole či motorové čtyřkolce nebo si jen tak vyjít do kouzelné okolní přírody. Více informací www.autodemont.cz/cz/chata/.

Lovecká chata Horka nad Moravou, telefon a fax: +420 585 378 070.

HYNKOV

Uprostřed Litovelského Pomoraví, v Hynkově je Starý Mlýn. Návštěvníka čeká příjemné posezení na lavicích vedle náhonu nebo uvnitř zrekonstruované mlýnice. K jídlu láká vůně specialit z udírny a k uhašení žízně se nabízí široký výběr moravských piv. V okolí budovy najdeme artefakty připomínající historii mlýna – mlýnská kola, mlýnské kameny. Více informací naleznete na www.kudyznudy.cz.

LITOVEL

Město Litovel, leží přímo v srdci Chráněné krajinné oblasti. Po cestě najdete mnoho značených cyklotras, které jsou nenáročné a s minimálním převýšením, takže jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Je tu mnoho polních i lesních cest, které jsou cyklisty hojně využívány. Po cestě zpátky můžete navštívit přírodní jezera Poděbrady, která jsou využívána k rekreaci i k rybaření.

NÁKLO

Obec Náklo je typická hanácká obec, která se nachází na rovinatém území ve středu Hané a kde se ještě můžete setkat se stále vzácnějším hanáckým nářečím. Osvěžit se můžete v pískovně Náklo, kde je možnost koupání, plachtění, rybolovu ale i stanování.

Občerstvit se můžete v místních stáncích. Místa na parkování a sociální zařízení k dispozici.

PŘÍKAZY 

Příkazy jsou vyhlášenou památkovou rezervací, kde se nachází i Hanácký Skanzen. Je vhodný jak pro školní, tak i turistické a poznávací výlety starých řemesel i technik. Hanácký skanzen tvoří památkově chráněná usedlost - špaletová stodola v zahradě a  několik přilehlých zahrad v nichž jsou umístěny další 3 stodoly, které jsou památkově chráněné. Bohatý mobiliář skanzenu umožňuje přiblížení mnoha stránek života na Hané, zejména v období přelomu 19. a 20. století.

Obytná část usedlosti obsahuje předměty a vybavení tradiční kuchyně a světnic i řemeslnickou dílničku s mnoha pomůckami a druhy nářadí. Kamnářské, knihařské, stolařské, tesařské, bednářské, kovářské, sedlářské, zámečnické, obuvnické, krejčovské, mlékařské, včelařské apod.

Hospodářská část usedlosti obsahuje předměty spjaté především se zemědělstvím a chovem domácího zvířectva, ale také s praním a žehlením. V Hanáckém Skanzenu probíhají každým rokem různé soutěže a akce pro děti i veřejnost. Vynášení smrtky, hanácké velikonoce, hliněné dny, tvarůžkové hody, dny horeckého piva a mnoho dalších.


Přílohy článku

Provozní doba centra

Aktuálně otevřeno Více zde >>

Od 1.11.2017 je ukončen pravidelný odpolední provoz venkovního areálu pro veřejnost.

Otevřeno bude jen v případě příznivého počasí - ověřte si telefonicky.
 

 

  

© Centrum SEMAFOR 2012, Všechna práva vyhrazená.

Nike Free Run 3.0 pas cher Nike Free Run 2 pas cher Nike Free Run 3 rose Nike Free Run 5.0 pas cher