Centrum Semafor

Podívejte se, kde nás
v Olomouci najdete

O CENTRU SEMAFOR

centrum_semafor-home


Motto: „Učíme dopravní výchovu, abyste nedostávali pokuty! “

CENTRUM SEMAFOR se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i nejširší veřejnost z Olomouce i okolí.
Centrum odpovídá svou programovou orientací dnešním potřebám dopravní výchovy při přípravě dětí na pohyb v provozu na pozemních komunikacích v rolích cyklisty a chodce. Během školního roku, v měsících Březen-Červen a Září-Říjen zde probíhá dopravní výchova pro ZŠ a MŠ, převážně pak pro žáky 4.- 5.tříd ZŠ.
Dětské dopravní hřiště, v jehož areálu se nynější centrum nachází, funguje po rekonstrukci od března r.2008. Bohužel dnes už poptávce škol zdaleka nestačí kapacitně.
Dopravní výchova žáků základních škol v centru spočívá jednak v teoretické výuce základních pravidel provozu na pozemních komunikacích pro cyklisty i pro chodce, ale hlavně v praktickém procvičování těchto pravidel, ve zdokonalování motorických dovedností, nutných pro bezpečnou jízdu na kole a zejména v získávání správných návyků pro provoz na pozemních komunikacích. Toto platí, ve zjednodušené formě a v menším rozsahu, také pro žáky mateřských a speciálních škol.
Dále v centru probíhají jednotlivá kola Dopravní soutěže mladých cyklistů – okrsková kola pro základní školy, školní družiny a speciální školy.
Od r. 2009 centrum organizuje (v posledních letech formou příměstského tábora) o prázdninách populární „Prázdninovou školu dopravní výchovy“, kterou každý rok zcela zdarma absolvuje cca 150 dětí. 
Zcela specifickou (a velmi efektivní) formou dopravní výchovy jsou akce  pro veřejnost, vyžadující pohybovou aktivitu a zaměřené hlavně na rodiny s dětmi, v duchu hesla "Nejlepším instruktorem dopravní výchovy je vlastí rodič".

Dopravní výchovu na dětských dopravních hřištích je možné považovat, vedle dopravní výchovy v rodině, za nejefektivnější formu dopravní výchovy, která přispívá k relativně uspokojivé situaci ve vývoji statistik dopravních nehod zaviněných dětmi a zejména k výchově budoucích řidičů, což je celospolečensky žádoucí, s ohledem na neutěšený přístup českých řidičů, pokud jde o kázeň a ohleduplnost v silničním provozu. 

Provozní řád Centra Semafor


Jsme na sociálních sítích

Provozní doba centra

Aktuálně otevřeno Více zde >>

Od 1.11.2017 je ukončen pravidelný odpolední provoz venkovního areálu pro veřejnost.

Otevřeno bude jen v případě příznivého počasí - ověřte si telefonicky.
 

 

  

© Centrum SEMAFOR 2012, Všechna práva vyhrazená.

Nike Free Run 3.0 pas cher Nike Free Run 2 pas cher Nike Free Run 3 rose Nike Free Run 5.0 pas cher