Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kancelářské budovy a komplexy « Průmyslové zóny a kancelářské komplexy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Průmyslové zóny a kancelářské komplexy » Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Olomouc je ideálním místem pro společnosti působící v oblasti strategických služeb, outsourcingu a v dalších činnostech administrativního charakteru.

Příležitost pro investory působící zejména v oblasti strategických služeb nabízí město Olomouc prostřednictvím lákavé nabídky pracovní síly a několika připravených projektů moderních kancelářských prostor vysoké kvality. Pro umístění investičních záměrů z oblasti strategických služeb mohou investoři při splnění určitých podmínek získat také výhodnou podporu. Proces získání podpory je administrován agenturou CzechInvest a bližší informace lze získat na jejích webových stránkách.

Kvalifikovaná a motivovaná pracovní síla

Z hlediska nabídky pracovní síly jsou město i okolní spádová oblast charakteristické relativně vysokým počtem středoškolských absolventů ekonomických, administrativních a správních oborů a zároveň vysokou poptávkou pracovních sil po „kancelářském“ charakteru zaměstnání, jež dlouhodobě převyšuje nabídku ze strany firem. Navíc se město může pyšnit neobvykle širokou nabídkou cizojazyčně vzdělaných studentů. Olomouc je tedy tím pravým místem pro investory hledající vhodnou lokalitu pro umístění center sdílených služeb, outsourcingu a další firmy s administrativním charakterem činnosti.

Aktuální nabídka kancelářských prostor

V současné době nabízí v Olomouci kancelářské prostory vysoké kvality s příznivými ekonomickými podmínkami několik kancelářských komplexů, mezi nimiž jsou budovy nově postavené, kompletně zrekonstruované i projekty, které se připravují. Předností všech uvedených objektů je těsná blízkost historického centra a výborná dopravní dostupnost, a to jak s přímou návazností na městskou hromadnou dopravu, tak na rychlostní komunikaci R35 do Brna a Ostravy.

Pozn. Aktuální disponibilitu / obsazenost prostor je třeba ověřit u vlastníků jednotlivých projektů. 

Multifunkční komplex CPI City Center Olomouc byl zprovozněn v roce 2013. Jedná se o moderní komplex v těsném sousedství hlavního vlakového nádraží, jehož součástí je čtyřhvězdičkový hotel Clarion, na který navazují dva administrativní objekty s kancelářemi a částečně i obchodními plochami. Ve vnitrobloku jsou budovy spojeny s rozsáhlým kongresovým centrem o kapacitě až 1 400 osob. Majoritní část administrativních prostor využívá jako své zázemí Raiffeisenbank.
Příloha: CPI City Center Olomouc - informační leták
Příloha: CPI City Center Olomouc - informační brožura

Administrativní komplex Nová Envelopa je připravován v proluce u křižovatky na třídě Kosmonautů a ulice Wittgensteinova. Dvě šestipodlažní budovy s kvalitní architekturou a kancelářskými prostory kategorie „A" poskytnou zájemcům prostory k pronájmu i ke koupi. Nová Envelopa svou polohou výhodně naváže na nově vznikající moderní městskou čtvrť Šantovka.
Příloha: NOVÁ ENVELOPA - informační brožura

  • BEA centrum – kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí

Moderní komplex BEA centrum se nachází na třídě Kosmonautů a jeho součástí je i 18podlažní výšková budova. Komplex nabízí kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí s ambicí akcelerace podnikání. Prostory mohou oslovit zejména malé a střední firmy s inovativním potenciálem hledajíc zázemí pro podporu řízení projektů, výzkum, vývoj, transfer technologií a prostředí pro zavádění byznys inovací.
Příloha: BEA - Business Education Acceleration

Zajímavým projektem je architektonicky nápaditý objekt Silo Tower Olomouc. Přestavba objektu bývalého sila v centru města, dokončená v květnu 2014, nabízí moderní prosklené kancelářské prostory, jež poskytují exkluzivní výhled na Olomouc.
Příloha: Silo Tower Olomouc - informační leták

Reprezentativní kancelářské a obchodní prostory nabízí k pronájmu také kompletně zrekonstruovaná historická budova Salmova paláce, která se nachází v samotném centru Olomouce na Horním náměstí.

  • Šantovka – záměr office parku ve třetí etapě rozvoje území

Nová městská čtvť Šantovka postupně ve třech etapách nahradí původní areál továrny MILO Olomouc. Na podzim 2013 již byla v rámci první fáze projektu otevřena nákupní galerie Šantovka s moderní architekturou renomovaného londýnského ateliéru Benoy. Další předpokládanou etapou je vybudování nové bytové čtvrti Rezidence Šantovka a poslední fáze projektu počítá i s výstavbou office parku. V území byla také s pomocí dotace ze švýcarských fondů vybudována nová tramvajová trať, která spojuje centrum s jižní částí města.

 

Upozornění pro developery a vlastníky podnikatelských nemovitostí:
V případě zájmu o prezentaci nabídky významných projektů podnikatelských nemovitostí vhodných pro investory z oblasti výroby, administrativy, hi-tech či výzkumných oborů kontaktujte prosím oddělení hospodářského rozvoje.  

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu