Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kancelářské budovy a komplexy « Průmyslové zóny a kancelářské komplexy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Průmyslové zóny a kancelářské komplexy » Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Olomouc je strategickým místem pro investory/společnosti působící v oblasti podnikových služeb, outsourcingu a v dalších činnostech administrativního charakteru. Dle průzkumu asociace ABSL sehraje Olomouc klíčovou roli v rozvoji segmentu sdílených podnikových služeb (BSS) v České republice.

Důvodem je zejména strategická poloha města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní napojení na významná tuzemská i mezinárodní centra, nabídka vhodných prostor pro umístění „nevýrobních“ firem – kvalitní kancelářské komplexy (výborné zázemí v podobě 54 000 m2 kancelářských prostor), vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla, vysoký počet VŠ absolventů s cizojazyčným vzděláním (= vysoký potenciál zaměstnanců v sektoru BSS) a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu. Aktuálně v Olomouci působí více než 15 mezinárodních center podnikových služeb, které zaměstnávají zhruba 5000 lidí. Tento segment tak patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v olomouckém regionu. Podrobnější informace naleznete Příloha: zde.

Pro umístění investičních záměrů nejenom z oblasti strategických služeb mohou investoři při splnění určitých podmínek získat také výhodnou podporu. Proces získání podpory je administrován agenturou CzechInvest a bližší informace lze získat na jejich webových stránkách. Další možnosti podpory zaštiťuje také agentura API v rámci výzev ICT a Sdílené služby OP PIK. Informace o aktuálně otevřených výzvách lze najít zde.

Kvalifikovaná a motivovaná pracovní síla

Z hlediska nabídky pracovní síly jsou město i okolní spádová oblast charakteristické relativně vysokým počtem středoškolských absolventů ekonomických, administrativních a správních oborů a zároveň vysokou poptávkou pracovních sil po „kancelářském“ charakteru zaměstnání, jež dlouhodobě převyšuje nabídku ze strany firem. Navíc se město může pyšnit neobvykle širokou nabídkou cizojazyčně vzdělaných studentů. Univerzitu Palackého v Olomouci, na které se vyučuje téměř 20 jazyků, každoročně absolvuje přibližně 2 000 studentů s jazykovou specializací. Společně se soukromou Moravskou vysokou školou Olomouc a v nedalekém Přerově sídlící Vysokou školou logistiky čítá počet vysokoškolských studentů v olomoucké aglomeraci více než 22 500 osob.

Aktuální nabídka kancelářských prostor

V současné době nabízí v Olomouci moderní kancelářské prostory vysoké kvality s příznivými ekonomickými podmínkami několik kancelářských komplexů, mezi nimiž jsou budovy nově postavené, kompletně zrekonstruované i projekty, které se teprve připravují. Nyní je ve městě k dispozici k pronájmu cca 4 000 m2 volných kancelářských ploch, do roku 2020 by mělo být dokončeno dalších 30 000 m2. Předností všech objektů je těsná blízkost historického centra a výborná dopravní dostupnost, a to jak s přímou návazností na městskou hromadnou dopravu, tak s napojením na dálnice do Brna, Ostravy či Prahy. Investoři jistě ocení také nižší náklady vynakládané za nájmy komerčních prostor ve srovnání např. s Prahou. Nájmy se v olomouckém regionu pohybují v rozmezí 8,5 – 9,5 eur/ m2/měsíc.

Pozn. Aktuální disponibilitu / obsazenost prostor je třeba ověřit u vlastníků jednotlivých projektů.

Multifunkční komplex CPI City Center Olomouc byl zprovozněn v roce 2013. Jedná se o moderní komplex v těsném sousedství hlavního vlakového nádraží, jehož součástí je čtyřhvězdičkový hotel Clarion, na který navazují dva administrativní objekty s kancelářemi a částečně i obchodními plochami. Ve vnitrobloku jsou budovy spojeny s rozsáhlým kongresovým centrem o kapacitě až 1 400 osob. Majoritní část administrativních prostor využívá jako své zázemí Raiffeisenbank.
Příloha: CPI City Center Olomouc - informační leták
Příloha: CPI City Center Olomouc - informační brožura

Administrativní komplex Nová Envelopa je připravován v proluce u křižovatky na třídě Kosmonautů a ulice Wittgensteinova. Dvě šestipodlažní budovy s kvalitní architekturou a kancelářskými prostory kategorie „A" poskytnou zájemcům prostory k pronájmu i ke koupi. Nová Envelopa svou polohou výhodně naváže na nově vznikající moderní městskou čtvrť Šantovka.
Příloha: NOVÁ ENVELOPA - informační brožura

  • BEA centrum – kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí

Moderní komplex BEA centrum se nachází na třídě Kosmonautů a jeho součástí je i 18podlažní výšková budova. Komplex nabízí kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí s ambicí akcelerace podnikání. Prostory mohou oslovit zejména malé a střední firmy s inovativním potenciálem hledajíc zázemí pro podporu řízení projektů, výzkum, vývoj, transfer technologií a prostředí pro zavádění byznys inovací.
Příloha: BEA - Business Education Acceleration

Zajímavým projektem je architektonicky nápaditý objekt Silo Tower Olomouc. Přestavba objektu bývalého sila v centru města, dokončená v květnu 2014, nabízí moderní prosklené kancelářské prostory, jež poskytují exkluzivní výhled na Olomouc.
Příloha: Silo Tower Olomouc - informační leták

Reprezentativní kancelářské a obchodní prostory nabízí k pronájmu také kompletně zrekonstruovaná historická budova Salmova paláce, která se nachází v samotném centru Olomouce na Horním náměstí.

  • Šantovka – záměr office parku ve třetí etapě rozvoje území

Nová městská čtvť Šantovka postupně ve třech etapách nahradí původní areál továrny MILO Olomouc. Na podzim 2013 již byla v rámci první fáze projektu otevřena nákupní galerie Šantovka s moderní architekturou renomovaného londýnského ateliéru Benoy. Další předpokládanou etapou je vybudování nové bytové čtvrti Rezidence Šantovka a poslední fáze projektu počítá i s výstavbou office parku. V území byla také s pomocí dotace ze švýcarských fondů vybudována nová tramvajová trať, která spojuje centrum s jižní částí města.

 

Upozornění pro developery a vlastníky podnikatelských nemovitostí:

V případě zájmu o prezentaci nabídky významných projektů podnikatelských nemovitostí vhodných pro investory z oblasti výroby, administrativy, hi-tech či výzkumných oborů kontaktujte prosím oddělení hospodářského rozvoje.

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu