Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality, veřejné zakázky a odkazy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

perex:

Značný zájem investorů o vstup do chystané průmyslové zóny Kasárna Neředín eviduje město Olomouc. Radní aktuálně schválili postup pro podávání žádostí i způsob, jakým chtějí budoucí zájemce posuzovat.


perex:

Nedostatek lidí v technických profesích a potřeba řešit odborné vzdělávání a návaznost na reálný pracovní proces. Taková témata vévodila diskusi, která se uskutečnila u příležitosti setkání členů, příznivců a přátel Okresní hospodářské komory Olomouc. Účastnici měli možnost zhodnotit uplynulý rok a zejména probrat témata k budoucí spolupráci.


perex:

Investiční záměr spočívající v proměně stávajícího brownfieldu v areálu bývalých kasáren v Neředíně na průmyslovou zónu pro podnikatele, má za sebou další důležitý krok. Město ke svému záměru po měsících posuzování získalo oficiální doporučující stanovisko agentury CzechInvest. Rada města Olomouce proto schválila další kroky směřující k revitalizaci stávajícího brownfieldu.


perex:

Neutěšený prostor někdejšího vojenského areálu v Neředíně by mohl najít nové využití. Město zahájilo přípravy na jeho přeměnu v průmyslovou zónu s názvem Kasárna Neředín.


perex:

O ekonomiku firem ve městě, jejich pozici na českém i evropském trhu a zaměstnanost se zajímá vedení města. Jednoho z největších zaměstnavatelů ve městě, čokoládovnu Zora, navštívili radní ve čtvrtek 3. března. Závod ZORA Olomouc je zároveň největší čokoládovnou v České republice.


název článku:
perex:

Již od roku 2004 převážně výrobní firmy zpracovatelského průmyslu postupně vstupují do Průmyslové zóny Šlechtitelů. Nyní radní na svém posledním jednání schválili záměr prodat poslední volné pozemky dvěma firmám, čímž se zóna zcela zaplní. Díky průmyslové zóně našly místní malé a střední firmy kvalitní podmínky pro svůj rozvoj, a samy tak přispěly mimo jiné ke snížení nezaměstnanosti v regionu.


perex:

Už od roku 2000 řídí klíčové kroky města Olomouce Strategický plán rozvoje. Tento dokument byl v minulosti dvakrát výrazně aktualizován, a to v letech 2005 a 2007. Radní včera jednali o plnění prioritních cílů plánu a o nutnosti pořízení plánu nového.


perex:

Kanceláře, prostory pro podnikání i specializovanou laboratoř pro vývoj nových léků nabídne podnikatelům nová budova Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci. Slavnostního otevření nové budovy Vědeckotechnického parku v areálu ulice Šlechtitelů se ve čtvrtek 18. června zúčastnil primátor Antonín Staněk i jeho náměstek Ladislav Šnevajs


perex:

Hodnocení dosavadní spolupráce v oblasti hospodářské politiky a ekonomiky města bylo stěžejním tématem schůzky primátora Antonína Staňka a ekonomického náměstka primátora Martina Majora s představiteli Evropské investiční banky v Olomouci.


název článku:
perex:

Problematika podpory podnikání v oblasti průmyslových a podnikatelských zón na území Olomouce byla tématem posledního jednání radních města. Cílem bylo kompletně analyzovat aktuální situaci a zvážit další možnosti podpory města v oblasti potencionálního zájmu nových investorů.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 22}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu