Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Oficiální návštěvu z partnerské Bratislavy – Staré Město dnes na radnici v Olomouci čekal poměrně netypický program. Hned po přivítání na radnici totiž čekalo starostku Zuzanu Aufrichtovou pozvání k tanci.


perex:

Priority města, vize jeho rozvoje i konkrétní východiska pro další spolupráci diskutoval s vedením města Dominic Furgler, švýcarský velvyslanec v České republice. Do Olomouce přijel vůbec poprvé. Na radnici se setkal s primátorem Miroslavem Žbánkem a jeho náměstky Martinem Majorem, Karlem Konečným a Otakarem Bačákem.


perex:

Nikoliv zdvořilostní, ale ryze pracovní obsah mělo setkání primátora Olomouce Mirka Žbánka s velvyslancem Dánského království v České republice, J. E. Ole Frijs-Madsenem. Svědčí o tom i fakt, že se v zasedací místnosti primátora sešli nejen politici a diplomaté, ale i zástupci odborných firem, působících v oblasti energetiky. Pro Olomouc bylo toto jednání jedním ze střípků mozaiky příprav na případný vstup do Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima.


název článku:
perex:

Krásná a magická, taková je Olomouc pro partnery z Oswensboro. Při říjnové návštěvě delegace z amerického partnerského města se nešetřilo superlativy. Partnerství s Owensboro pojí Olomouc od roku 1994 a za oceánem stojí na platformě práce dobrovolníků.


název článku:
perex:

Návštěva katedrály svatého Václava, prohlídka Arcidiecézního muzea, ukázka hry na varhany v kostele Panny Marie Sněžné či přijetí náměstkyní primátora Evou Kolářovou, takový byl program návštěvy několika desítek seniorů z partnerské Bratislavy – Staré Mesto.


název článku:
perex:

Polská ambasadorka Barbara Ćwiorová zavítala včera na olomouckou radnici. S primátorem Mirkem Žbánkem se shodla na tom, že rok 2022 bude v Olomouci ve znamení polské kultury. Samotná velvyslankyně pochází z Krakova, který je olomouckým partnerským městem.


název článku:
perex:

Město chystá projekt, který dá nový rozměr spolupráci s partnerskými městy ze zemí Visegrádské skupiny. Rok 2021 bude ve znamení maďarské kultury. Na zářijové návštěvě Budapešti svou vizi budoucí spolupráce v rámci V4 představil primátor Miroslav Žbánek.


název článku:
perex:

Ze šesti zemí Evropy a také Asie pocházejí účastníci konference, která se v těchto týdnech odehrává v Olomouci. Ve čtvrtek odpoledne je na radnici přijal náměstek primátora Karel Konečný. Představil jim město i jeho bohatou historii.


název článku:
perex:

Téměř 250 studentů a pedagogů z 12 čínských univerzit se začalo učit v letních školách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Kromě studia stačí poznávat Olomouc. Část z nich zavítala na olomouckou radnici, kde je přivítal náměstek primátora pro školství Karel Konečný.


název článku:
perex:

Delegaci z německého partnerského města Nördlingen přijal dnes na radnici primátor Mirek Žbánek a jeho náměstci. Atmosféru uvolnil hned po svém mírně opožděném příchodu, když se omlouval, že neměl kde zaparkovat.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 172, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 18}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu