Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Statutární město Olomouc podává námitku k ochraně zájmů obce a zájmů občanů obce k zahájenému územnímu řízení Šantovka Tower. Město je účastníkem územního řízení a jako takové je oprávněno námitku k záměru podat.


perex:

Spolupracovat a získat pro svá města víc. O spolupráci v rámci metropolitních oblastí a o využití integrovaných teritoriálních investic jednali představitelé velkých měst na konferenci v Kuřimi. Zúčastnil se jí také primátor Olomouce Mirek Žbánek.


perex:

Rozšíření diskuse o urbanistické a architektonické podobě rozvoje konkrétních lokalit města je cílem spolupráce Olomouce s Fakultou architektury ČVUT v Praze. Město s fakultou uzavřelo smlouvu o spolupráci, slibuje si od ní inspiraci při řešení veřejného prostoru.


perex:

Více než dva miliony korun letos míří na stavbu zcela nových nebo obnovu stávajících olomouckých dětských hřišť a sportovišť. Malé i odrostlejší děti si užijí nové venkovní plochy s atraktivními herními prvky, teenageři se mohou těšit na moderní sportoviště.


perex:

Novou fasádu včetně obnovy historických prvků dostane budova olomoucké radnice a radniční věže. Město přitom i ušetří. Díky veřejné soutěži se totiž podařilo vyjednat i výrazně nižší cenu, než s jakou se původně počítalo.


perex:

Rada města Olomouce včera schválila několik dotačních balíků v celkové hodnotě přesahující 35 milionů korun. Peníze jsou určeny na rozvoj cestovního ruchu, pro sport, ale i pro sociální oblast.


perex:

Úspěšný judista David Klammert a volejbalistky olomoucké univerzity vyhrály hlavní kategorie 53. ročníku ankety Nejlepší sportovec Olomoucka. Ve spolupráci s Regionálním sdružením České unie sportu ji pořádá statutární město Olomouc.


perex:

Jen pár dní po zveřejnění programového prohlášení, v němž Rada města Olomouce říká, že „bude podporovat výstavbu východní tangenty při zachování komunikace Chválkovice – Samotišky,“ proběhlo první jednání s vedením Ředitelství silnic a dálnic. Nové vedení města tak dalo najevo, že má eminentní zájem na spolupráci a koordinovaném postupu při řešení důležitých investic do dopravní infrastruktury.


perex:

Zajímáte se o kulturní dění a chcete vědět, co se v oblasti kultury v Olomouci chystá? Pak neváhejte a přijďte na jednání kulturní komise, zasedá 7. a 14. února od 14 hodin. Prezentaci projektů, které mají ambici získat z městského rozpočtu podporu 200 tisíc korun a vyšší, může sledovat každý, kdo se zajímá o kulturní život ve městě. Kulturní komise, jako poradní orgán Rady města Olomouce, letos proces posuzování grantů otvírá veřejnosti.


perex:

Tak, jak avizovala, přijala na konci ledna Rada města Olomouce programové prohlášení pro období 2018 – 2022. Dokument ve třinácti kapitolách shrnuje zásadní směry a cíle, kterých chce rada dosáhnout. Na tiskové konferenci je představil primátor Mirek Žbánek a jeho šest náměstků.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 212}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu