Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Třicet dní hudebního programu, kluziště pro veřejnost zdarma, dobročinné akce a spousta dárků i tradičního punče. Olomoučané a návštěvníci města se mohou i letos těšit na vše, co k oblíbeným Vánočním trhům v Olomouci tradičně patří. Trhy, které zaplní obě historická náměstí, zahájí ve čtvrtek 23. listopadu v 18 hodin slavnostní rozsvícení a pojmenování vánočního stromu.


perex:

Křest netradičního vánočního CD zpestří letošní Vánoční trhy Olomouc. Od neděle 26. listopadu budou mít zájemci možnost zakoupit ojedinělé cédéčko s koledami, přičemž jeho koupí získají nejen deset známých koled, ale i dobrý pocit za vykonaný dobrý skutek. Výtěžek je totiž určen na dobročinné účely. V neděli se v 17 hodin na Horním náměstí také odehraje křest nového alba.


název článku:
perex:

Statutární město Olomouc se příští rok poprvé zapojí do projektu Sculpture Line, tedy k sochařskému festivalu, v jehož rámci jsou sochy instalovány ve veřejném prostoru. V září 2018 by město měla zaplnit jedinečná díla.


perex:

Po sedmi měsících náročné práce se vrací doprava do centra Olomouce, na nejstarší část olomouckých tramvajových tratí. Rekonstrukce komunikace, chodníků a tramvajové trati v ulici 1. máje byla nejvýznamnější investiční akcí statutárního města Olomouce do dopravní infrastruktury v posledních letech.


perex:

Alej stromů podél tramvajové trati na Švýcarském nábřeží v Olomouci čeká revitalizace. Důvodem pro obnovu stromořadí je zjištěná houbová nákaza. Nemocné jasany proto ještě v listopadu nahradí odolnější habry. Alej tak zůstane zachována.


perex:

Tramvajová trať na Nové Sady, jedna z hlavních investičních akcí města v oblasti dopravní infrastruktury posledních desetiletí, je opět o něco blíže realizaci.


perex:

Dovolte mi, abych reagoval na situaci, která tento týden nastala v souvislosti se zveřejněním jedné dílčí smlouvy.


perex:

Proměna budovy radnice z místa úřadování v důstojný symbol samosprávy města a jeho dlouhé historie pokračuje. Ke třem dosavadním expozicím, které se věnují dějinám města, historii samotné budovy radnice a olomouckému orloji, přibude příští rok čtvrtá expozice, mapující historii správy města a přehled olomouckých starostů od poloviny 19. století. Rozhodnutí souvisí s tím, že si v příštím roce připomínáme výročí 100 let od vzniku republiky a také 170 let od přijetí zásad volené samosprávy města na jaře roku 1848.


název článku:
perex:

V místech, kde je to možné, chce město odklonit nákladní tranzitní dopravu. Zklidnění by se dočkala západní a jižní část Olomouce. Princip nového dopravního značení a stanovení tranzitních tras pro vozidla s hmotností nad 12 tun odsouhlasili radní na svém včerejším zasedání.


název článku:
perex:

Jednoho zbrusu nového a tří obnovených hřišť se v příštím roce dočkají menší i větší děti v Olomouci. Dva miliony korun na výstavbu a obnovu hřišť a sportovišť směřují do městských částí Olomouc-západ, Neředín, Lazce a Holice.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 192}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu