Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Statutární město Olomouc již dříve vyjádřilo vůli odkoupit od fotbalové Sigmy její fotbalový stadion. Původní cenu přesahující 185 milionů korun se čtyřčlenné pracovní skupině pověřené vyjednáváním podařilo snížit zhruba o 40 milionů.


název článku:
perex:

Přednádražní prostor, třída Svobody, Horní náměstí a Brněnská ulice budou barevnější. Zaslouží se o to v příštím roce koncept ozelenění města, který počítá s revitalizací veřejné zeleně a květinových výsadeb.


název článku:
perex:

Jak může v budoucnu vypadat olomoucké výstaviště Flora? S konceptem řešení územní studie v rámci zpracovávání se seznámila veřejnost i rada města.


perex:

Rekonstrukce starších objektů nebo oživení nevyužitých areálů, to je cílem další výzvy, kterou vypíše ITI Olomoucká aglomerace. O vypsání výzvy rozhodla včera na svém jednání městská rada.


perex:

Svatí Jáchym, Jeroným, Metoděj a Anna, respektive jejich sochy, které zdobí Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, čeká zásah restaurátorů. Monitoring, který se uskutečnil letos v červnu, ukázal, že právě tyto čtyři plastiky potřebují citlivý zásah restaurátora. „Dobrou zprávou je, že sochy vůbec nemusí opustit své místo – restaurátorský zásah se totiž bude uskutečňovat z vysokozdvižné plošiny,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs.


perex:

Už od samého počátku, tedy od roku 1993, se zapojuje pravidelně město Olomouc do Programu regenerace městských památkových rezervací. Za tu dobu byly v Olomouci s pomocí dotací opraveny a v mnoha případech zachráněny desítky historicky hodnotných nemovitostí. Radní včera schválili aktualizovaný Program regenerace MPR na období let 2018 až 2022.


název článku:
perex:

Dvě městské části Olomouce propojuje nová cyklostezka. Úsek o délce více než šest set metrů bude sloužit cyklistům mezi Chválkovicemi a Týnečkem. Investice za více než 3 miliony korun však ve svém důsledku zajistí bezpečné spojení nejen cyklistům, ale i pěším.


název článku:
perex:

Tylova a Dánská ulice poblíž historického centra Olomouce mají nově upravené chodníky, parkovací stání i zcela nově instalované podzemní kontejnery na tříděný odpad. Město do rekonstrukce investovalo částku převyšující 2,6 milionu korun.


perex:

Investici v hodnotě 19,4 milionu korun dokončuje v těchto dnech statutární město Olomouc v areálu čistírny odpadních vod (ČOV) na Nových Sadech. Rekonstrukce dmýchárny včetně rozvodny, která byla již na hranici technické životnosti a energetické hospodárnosti, skončí v průběhu prosince tohoto roku.


perex:

Třicet dní hudebního programu, kluziště pro veřejnost zdarma, dobročinné akce a spousta dárků i tradičního punče. Olomoučané a návštěvníci města se mohou i letos těšit na vše, co k oblíbeným Vánočním trhům v Olomouci tradičně patří. Trhy, které zaplní obě historická náměstí, zahájí ve čtvrtek 23. listopadu v 18 hodin slavnostní rozsvícení a pojmenování vánočního stromu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 193}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu