Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Tramvajová trať na Nové Sady, jedna z hlavních investičních akcí města v oblasti dopravní infrastruktury posledních desetiletí, je opět o něco blíže realizaci.


perex:

Dovolte mi, abych reagoval na situaci, která tento týden nastala v souvislosti se zveřejněním jedné dílčí smlouvy.


perex:

Proměna budovy radnice z místa úřadování v důstojný symbol samosprávy města a jeho dlouhé historie pokračuje. Ke třem dosavadním expozicím, které se věnují dějinám města, historii samotné budovy radnice a olomouckému orloji, přibude příští rok čtvrtá expozice, mapující historii správy města a přehled olomouckých starostů od poloviny 19. století. Rozhodnutí souvisí s tím, že si v příštím roce připomínáme výročí 100 let od vzniku republiky a také 170 let od přijetí zásad volené samosprávy města na jaře roku 1848.


název článku:
perex:

V místech, kde je to možné, chce město odklonit nákladní tranzitní dopravu. Zklidnění by se dočkala západní a jižní část Olomouce. Princip nového dopravního značení a stanovení tranzitních tras pro vozidla s hmotností nad 12 tun odsouhlasili radní na svém včerejším zasedání.


název článku:
perex:

Jednoho zbrusu nového a tří obnovených hřišť se v příštím roce dočkají menší i větší děti v Olomouci. Dva miliony korun na výstavbu a obnovu hřišť a sportovišť směřují do městských částí Olomouc-západ, Neředín, Lazce a Holice.


název článku:
perex:

Nové odborné učebny v sedmi olomouckých základních školách vzniknou za podpory dotačních prostředků. Rada města souhlasila s přípravou a podáním projektových záměrů do výzvy nositele ITI Olomoucké aglomerace a s přípravou a podáním žádosti o podporu z výzvy Integrovaného regionálního operačního programu.


název článku:
perex:

Prakticky o měsíc dříve než bylo plánováno, skončila kompletní rekonstrukce ulice Hamerská v olomoucké městské části Holice. Jedná se o důležitou komunikaci, která propojuje lipenskou výpadovku s komunikací na Přerov. Na investiční akci se podílelo statutární město Olomouc společně s Olomouckým krajem.


perex:

Záměr převést do majetku města fotbalový Andrův stadion včera projednala Rada města Olomouce. Reagovala tak na nabídku akciové společnosti SK Sigma Olomouc.


název článku:
perex:

Radní města Olomouce projednali změny jízdních řádů MHD v zóně 71 Olomouc. Úpravami reagují na novinky a změny v trasování linek veřejné autobusové dopravy objednávané Olomouckým krajem, jejichž obslužnost budou od 1. ledna 2018 zajišťovat noví dopravci.


perex:

Celkem 18 milionů korun je připraveno v rozpočtu města Olomouce na projekty v oblasti sociálních věcí. Rozděleny jsou do tří podprogramů, a to na sociální služby v Olomouci, sociální oblast a oblast odstraňování bariér v Olomouci a konečně také prevenci kriminality.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 192}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu