Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Více než šest týdnů běží naplno stavební práce na největší a nejvýznamnější investici města v roce 2017. Ulici 1. máje obsadili stavební dělníci a těžká technika už na počátku dubna. Výsledkem náročné rekonstrukce celého prostoru ulice, která má být u konce letos v listopadu, bude nová tramvajová trať, včetně trolejového vedení, nové povrchy vozovek i chodníků, veřejné osvětlení a po kompletní rekonstrukci bude vodovodní a kanalizační síť.


perex:

Už podvacáté budou dekorovány významné osobnosti Cenou města Olomouce a jedna instituce obdrží i Cenu za počin roku. Slavnostní večer, na nějž jsou pozváni i laureáti cen z minulých devatenácti ročníků, doprovodí velkým koncertem Monika Absolonová.


perex:

Kulturní město si zaslouží kulturní podmínky pro cestování v MHD, zaznělo dnes na Horním náměstí. Deset nových nízkopodlažních autobusů dnes před radnicí slavnostně převzali zástupci Dopravního podniku města Olomouce. „Z provozu už teď může olomoucký dopravní podnik vyřadit i poslední staré autobusy, které ještě nejsou plně nízkopodlažní,“ uvedl primátor Antonín Staněk.


perex:

Svátky města Olomouce se i letos pojí s možností projít si budovu historické radnice a příležitostí setkat se s představiteli samosprávy. Olomoučanům a návštěvníkům města se radnice otevře v sobotu 3. června.


perex:

Bezmála tři desítky konkrétních projektů na Olomoucku už jsou spjaty s prostředky z ITI Olomoucké aglomerace. „Na tyto projekty se z prostředků z operačních programů Evropské unie uvolní zhruba 932 milionů korun. Celkově může za toto plánovací období Olomoucká aglomerace uplatnit až 4,4 miliardy korun,“ zdůraznil primátor Olomouce a předseda Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace Antonín Staněk význam tohoto zdroje financí pro rozvoj regionu.


název článku:
perex:

Předáním staveniště začaly v těchto dnech bezbariérové úpravy ulice Střední Novosadské v Olomouci. Stavební práce podle plánu potrvají do září a na jejich konci bude předána veřejnosti i nová cyklostezka. Cyklistická doprava bude v nově upravené ulici vedena v hlavním dopravním prostoru i mimo něj.


perex:

Krytý areál olomouckého plaveckého stadionu čekají v průběhu letošní letní sezóny velké změny. Za téměř 10 milionů korun projdou postupnou rekonstrukcí v průběhu léta šatny, hlavní vstup i vzduchotechnika v zázemí bazénu. Na podzim se k těmto velkým investicím přidá i výstavba nové tobogánové věže.


název článku:
perex:

Město Olomouc se po roce opět chystá slavit. Zatímco některé osvědčené varianty slavností najde veřejnost i v letošním ročníku, zcela poprvé bude na Svátcích města přítomna císařovna Marie Terezie.


perex:

V městském Centru Semafor se rozbíhá soutěž, její vítěz odjede z dopravního hřiště na super vybaveném dětském kole! První kvalifikační závod ze seriálu soutěže Specialized Grand Prix Semafor 2017 startuje ve čtvrtek 18. května.


název článku:
perex:

Letošní 17. ročník konference Odpady 21, která se pořádala tradičně v Ostravě, se letos přesunula poprvé do Olomouce. Důvodem změny je snaha o oživení a zatraktivnění programu konference a také rekcí na dlouhodobou a úspěšnou spolupráci se statutárním městem Olomouc, Technickými službami města Olomouce a Olomouckým krajem. Napříště se konference Odpady 21 bude pořádat každoročně střídavě v obou městech.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 179}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu