Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Bezpečnější domácnosti seniorů či jiných znevýhodněných obyvatel města a lepší vybavení sanitek a policejních vozů. Další prostředky z rozpočtu města se stěhují ke složkám, které zajišťují bezpečí Olomoučanů a co nejrychlejší pomoc v případě zdravotních či bezpečnostních problémů. Město navíc začíná s projektem, který by měl zapojit do dění i sociálně odpovědné firmy z regionu.


perex:

Hry a soutěže pro seniory i děti a také běh, to vše bude na programu v sobotu 11. května. Sportovní dopoledne, které se odehraje ve Smetanových sadech, je součástí kampaně Týden pro rodinu. V dalších dnech ke sportovní sobotě přibude ještě prohlídka Klubu volnočasových aktivit Pešek a veletrh sociálních služeb v Galerii Moritz.


perex:

Jak nejlépe plánovat dopravu ve městě, jak lze zklidnit a zpříjemnit veřejný prostor? Těmito tématy se zabývala 5. česko-slovenská konference sítě měst CIVINET, která se odehrála v Bratislavě. Síť měst CIVINET, k jejímž zakládajícím členům patří i Olomouc, se zaměřuje na téma udržitelné mobility, čisté a energeticky efektivní městské dopravy a její členové se aktivně zabývají udržitelným dopravním plánováním a své potřeby i zkušenosti vzájemně mezi sebou sdílí.


název článku:
perex:

V olomoucké městské části Hejčín začíná velká rekonstrukce Erenburgovy ulice. Dopravou silně zkoušená komunikace dostane po náročných opravách tichý asfalt. Stavba, která startuje v pátek 10. května, bude znamenat úplnou uzavírku a přinese změny v dopravním provozu.


perex:

Tramvají na Nové sady jezdí cestující už od konce roku 2013. Tramvaje ovšem zatím jezdí pouze na kraj nejlidnatějšího sídliště po Trnkovu ulici. Příští rok začne stavba druhé etapy, která tramvajovou linku prodlouží srdcem celého sídliště, první cestující by se po ní měli svézt o rok a půl později. Radní v pondělí schválili zahájení zadávacího řízení, ze kterého vzejde zhotovitel stavby.


název článku:
perex:

Stovky metrů nově opravených chodníků budou sloužit lidem v pěti olomouckých městských částech. Radní města posoudili žádosti komisí městských částí a rozhodli o tom, kam zamíří částka 2,7 milionu vyčleněná na obnovu chodníků a opravy komunikací.


perex:

Veledůležité utkání odehraje SK Sigma Olomouc v neděli 12. května 2019. V 15 hodin začne na domácím stadionu odveta semifinálového utkání ve skupině o Evropskou ligu proti týmu FC Fastav Zlín. Radnice iniciovala projekt Město fandí, jehož aktuálním cílem je maximální fanouškovská podpora Sigmy na co nejvíce zaplněném Andrově stadionu.


perex:

Už potřetí v krátké době se na půdě olomouckého magistrátu sešla neobvyklá sestava politiků, památkářů, archivářů a novinářů. Už potřetí totiž nastala vzácná událost otevírání zapečetěných kovových pouzder, ukrytých v některé z věží a nalezených při současné rekonstrukci historického objektu radnice.


perex:

Zástupci dobrovolných i profesionálních hasičů, záchranáři či tvůrce unikátního meteorologického monitorovacího systému si přišli na radnici pro podporu. Smlouvy o přidělení dotace z programu Ochrana obyvatel s nimi podepisoval náměstek primátora Martin Major a vedoucí odboru ochrany Jan Langr.


perex:

Opilí a špinaví lidé se válí na chodníku za bílého dne. Agresivní žebráci, kteří v případě, kdy nedostanou drobné, sprostě nadávají. Strkanice a rvačky na hlavní třídě. S opilými lidmi, z nichž ne všichni jsou klasičtí lidé bez domova, má Olomouc už docela bohaté zkušenosti. Radnice chce nyní spojenými silami všech zainteresovaných stran tyto problematické průvodní jevy fenoménu obecně vnímaného jako bezdomovectví zmírnit.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 216}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu