Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Na výlet, spojený s odborným restaurátorským zásahem, čekaly zvony z olomoucké radnice dlouhá staletí. Menší z nich pochází z roku 1603, větší dokonce z roku 1501. Oba vzácné zvony, či správně řečeno hodinové cymbály, které po staletí vyzváněly z radniční věže, se do Olomouce brzy vrátí.


perex:

Olomouckou plesovou sezonu v roce 2020 opět zahájí Městský bál. Jeho XXI. ročník, který se v sobotu 11. ledna od 20 hodin uskuteční v Pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc, bude tentokrát v česko-slovenských barvách. O hudební produkci a melodie k tanci se postará Boom band Jiřího Dvořáka a zpěváci Miro Žbirka a Monika Absolonová.


název článku:
perex:

Primátor města Olomouce Miroslav Žbánek a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk předali organizaci Za sklem šek na třicet tisíc korun. Osmnáct a půl tisíce korun se podařilo získat díky jejich společnému charitativnímu prodeji punče, zbytek přidali hejtman a primátor ze svého.


název článku:
perex:

Oblíbená cesta k Lovecké chatě v Litovelském Pomoraví už znovu slouží k projížďkám cyklistů i vycházkám pěších turistů. V pohodlnou asfaltovou cestu ji proměnila velká oprava.


název článku:
perex:

Transparentně a férově bude statutární město Olomouc podporovat hokejový klub HC Olomouc. Zastupitelé minulý týden souhlasili s podmínkami, které z právního hlediska nově nastavují veškeré vztahy mezi oběma subjekty. Smlouvy dnes podepsali zástupci obou stran.


název článku:

Dar Ostravanům

17. prosince 2019 (út)
perex:

Olomoučané posílají sto tisíc korun ostravské fakultní nemocnici. Peníze směřují do veřejné sbírky, která je určena pro příbuzné sedmi obětí útoku z 10. prosince. „Je to symbolický dar jedné koruny za každého obyvatele našeho města. Ale zároveň je to dar upřímný a lidský. Soucítíme s rodinami obětí, které se budou muset vyrovnat se svou náhlou ztrátou v době Vánoc,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.


název článku:
perex:

Olomouckou městskou část Nedvězí a obec Bystročice propojila nová cyklostezka. Téměř dvoukilometrový úsek komfortní asfaltové stezky je součástí dvou nadregionálních cyklotras, které míří přes Moravu. Společná investice města a obce Bystročice přišla na necelých 12 milionů korun.


perex:

Po náročném projednání byl v pátek 13. prosince v podvečer hlasováním v Zastupitelstvu města Olomouce schválen rozpočet pro rok 2020. K rozpočtu byl podán ještě pozměňovací návrh, díky kterému se v příštím roce v Olomouci začne stavět druhá etapa tramvajové trati na Nové Sady. Na poslední chvíli se změnila se také výše prostředků, určených na oblast cestovního ruchu a kultury. Rozpočet bude v příštím roce vyrovnaný. Vzhledem k zapojení projektu tramvajové trati začne město v příštím roce realizovat úsporná opatření.


perex:

Celkem 44 hektarů zemědělské půdy, která leží mezi Hněvotínem a Olomoucí, se poslední dobou znovu ocitlo v centru pozornosti. Jedná se o možnou změnu využití těchto pozemků. Vzhledem k tomu, že menší část této půdy, konkrétně 20 hektarů, leží v katastru města Olomouce, týká se toto téma i olomoucké samosprávy.


perex:

Do návrhu rozpočtu města Olomouce pro rok 2020 se vrací druhá etapa výstavby tramvajové trati na Nové Sady. Jedna z největších investičních akcí posledních let by měla odstartovat v první polovině příštího roku, pokud ovšem upravený návrh rozpočtu projde v pátek 13. prosince jednáním městského zastupitelstva. Ještě v listopadu to přitom vypadalo, že napjatý rozpočet zařazení tramvajové trati na rok 2020 nedovolí.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 225}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu