Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

V městské částí Hodolany se rozjela příprava na výstavbu další etapy Jantarové cyklostezky. Povede po břehu řeky Bystřice a cyklisty dovede na už hotový úsek stezky, která vede do Bystrovan. V úseku mezi ulicemi Hodolanská a Bystrovanská se aktuálně začalo s její přípravou, stavět se má v příštím roce.


perex:

Listopad 1989 v Olomouci den po dni, hodinu po hodině. Ikony revoluce i dnes neznámí a zapomenutí lidé, kteří tehdy sehráli významnou roli. Vzpomínky na závěrečné období komunistického režimu, svědectví o zcela neznámém světě disidentů i mladých lidí, kteří se i v dusivé atmosféře normalizačního Československa snažili žít svobodně. Jedinečnou sumu informací a vzpomínek na přelomovou dobu před třiceti lety přináší nová kniha Olomouc v roce 1989, kterou ve čtvrtek na radnici představil historik a vedoucí kolektivu autorů Miloslav Čermák.


perex:

Po dvaatřicet dnů a večerů bude žít centrum města atmosférou a rytmem Vánočních trhů Olomouc. Proslulé olomoucké vánoční trhy navíc letos nabídnou spoustu novinek, včetně rozšíření plochy o areál tržnice. Návštěvníky Olomouce navíc může kromě punče hřát i pocit, že trhy budou letos ekologičtější.


perex:

Obnova lesního majetku s důrazem na klimatické změny a kůrovcovou kalamitu patří mezi priority Olomouce. Radní schválili záměr revitalizace lužního lesa Království. Ucelený komplex o rozloze zhruba 600 hektarů v katastru obce Grygov patří mezi významnou část lesního majetku města.


perex:

Dohromady mají roční obrat zhruba 1,2 miliardy korun, podnikají v různých oborech a mají přitom stejného vlastníka i shodný model řízení. Městské akciové společnosti jsou od letošního roku spravovány podle tzv. německého modelu řízení. Rada města Olomouce na včerejším jednání posuzovala dosavadní průběh a další pokračování této zásadní změny. Přechod na německý model řízení byl totiž jen prvním krokem plánovaných změn.


perex:

Sdílená kola doplňují nabídku pro olomoucké cyklisty už pátým rokem. Společnost Rekola, která tento typ bikesharingu provozuje, nabízí ve městě k zapůjčení už stovku jízdních kol. Jedná se o známá růžově natřená kola, která stávají na nejrůznějších místech ve městě a lidé si je půjčují na krátkodobé cesty po Olomouci. „My jsme se nyní s firmou Rekola dohodli na další konkrétní spolupráci, která přinese ve výsledku prospěch všem cyklistům, tedy i těm, kteří jezdí výhradně na svých kolech a sdílené bicykly je nezajímají,“ řekl náměstek primátora Matouš Pelikán.


název článku:
perex:

Záchranný archeologický průzkum bude předcházet rekonstrukci tramvajové trati v ulici 8. května. V lokalitě, kde odborníci předpokládají archeologické nálezy, jej provede olomoucké pracoviště Národního památkového ústavu. Radní souhlasili s přímým zdáním veřejné zakázky. Náklady na výzkum jsou odhadovány na více než 2 miliony korun.


perex:

Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu připravuje na příští rok vydání většího množství propagačních materiálů zaměřených na Čestný sloup Nejsvětější Trojice. Důvodem jsou oslavy dvacátého výročí zapsaní památky na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. S financováním tisku by mohla městu pomoci dotace Ministerstva kultury České republiky.


název článku:

Olomouc zavádí místní Agendu 21

12. listopadu 2019 (út)
perex:

Primátora Mirka Žbánka určila rada města jako odpovědného politika, který bude mít na starosti zavedení místní Agendy 21 na magistrátu a v rozhodování samosprávy. Za koordinátorku byla vybrána Kateřina Přidalová.


název článku:
perex:

Městská rada nebude činit žádné další kroky, které by připravily stavbu podchodu pod železniční tratí ve Václavkově ulici. Podchod měl nahradit zrušenou lávku, lidé ho ale nechtějí. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) tam postaví protihlukovou stěnu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 223}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu