Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Už před pěti lety byly zpracovány podklady pro cyklogenerel, mapový podklad se všemi cyklostezkami, smíšenými stezkami, cyklopruhy a cyklotrasami v Olomouci. Za pět let se ovšem situace v terénu výrazně změnila, přibyly nové cyklostezky a cyklopruhy, změnila se legislativa a město také přijalo několik podnětů z řad veřejnosti či KMČ na úpravu a trasování cyklostezek. Základní dokument proto nyní musel být podstatně aktualizován.


perex:

Více než 3,6 milionu korun získají letos majitelé památkově chráněných nemovitostí na rekonstrukci v rámci Programu regenerace městské památkové rezervace. Dotace od státu činí letos 2,85 milionu korun, město k tomu ze svých prostředků přidá částku 800 tisíc korun. Kromě toho chce město požádat ještě o dalších 1,24 milionu korun pro pokračování rekonstrukce kopulí kostela svatého Michala.


perex:

Nové víceúčelové hřiště pro sport i volný čas dětí, které bude v odpoledních hodinách k dispozici i veřejnosti, vznikne v olomoucké ZŠ Mozartova. Rada města na svém zasedání schválila vybraného dodavatele prací, který vzešel z veřejné soutěže.. S výstavbou se plánuje začít v březnu a v nové podobě má být hřiště dětem k dispozici koncem školního roku.


perex:

Kompletní rekonstrukcí kanalizace, vodovodu a povrchu projde Švédská ulice v centru Olomouce. Stavební práce mají začít v březnu a vyžádají si téměř 8 milionů korun. Už letos v létě bude ulice i s novou žulovou dlažbou sloužit veřejnosti.


název článku:
perex:

Šest osobností a jedna instituce jsou navrženy na městské ocenění za rok 2017. Pracovní skupina pro udělování Ceny města v čele s primátorem Antonínem Staňkem je vybrala z 36 návrhů zaslaných občany. Uzávěrka nominací skončila 31. ledna. Laureáty Olomouc ocení pojednadvacáté.


název článku:

Čtyři jména pro nové ulice

21. února 2018 (st)
perex:

Radní včera odsouhlasili pojmenování čtyř nových ulic na území města. V úvahu vzali návrhy komisí městských částí i připomínky kulturní komise.


perex:

Jednání o průběhu realizace v rámci II. B etapy protipovodňových opatření Olomouce přinesla výsledky v podobě zkrácení doby uzavírky mostu Komenského i celkové doby výstavby. Povodí Moravy, město Olomouc i zástupci zhotovitele představí podrobný harmonogram prací i dopravních omezení na veřejném informačním setkání na konci února.


perex:

Moderní, velmi účinný varovný a výstražný systém pořídí město Olomouc. Výraznou pomocí v tomto záměru bude dotace – město totiž nyní uspělo s žádostí a na modernizaci celého výstražného systému získá dotaci 55 milionů korun. Celkové náklady na kompletní modernizaci jsou 78 milionů korun. Současný systém je zastaralý a vyžaduje velké náklady na opravy a údržbu.


název článku:

Zlaté světlo pro nemocné děti

14. února 2018 (st)
perex:

Statutární město Olomouc se v sobotu podruhé znovu zapojí do osvětové akce, která má upozornit na problematiku dětské onkologie. Zlaté světlo se objeví na radnici i vedlejším domě na rohu náměstí. Rakovinou v Česku ročně onemocní na 350 dětí.


perex:

Další rozšíření možností při placení parkovného v centru Olomouce a zvýhodnění těch, kdo parkují kratší dobu, to jsou novinky, které schválili olomoučtí radní. Doposud mohli řidiči platit buď mincemi v automatu či pomocí SMS zprávy, nyní přibude webová aplikace. Pokud navíc řidič nepotřebuje parkovat na místě celé dvě hodiny, ale například jen hodinu a půl, zaplatí za parkování méně.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 197}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu