Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Magistrát města Olomouce vyhlašuje program na podporu obnovy kulturních památek. Výzvu pro rok 2020 vypsalo Ministerstvo kultury ČR. Žádosti lze podávat do 28. února 2020.


název článku:
perex:

Nominujte nejlepší a nejoblíbenější pedagogy a osobnosti roku! Město Olomouc opět vyhlašuje anketu o titul "Učitel roku" a "Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež". Nominace je možné podávat elektronicky nebo písemně do 20. února.


název článku:
perex:

Ve věku nedožitých 95 let zemřel v neděli 19. ledna 2020 ve svém druhém domově ve švýcarském Lucernu olomoucký malíř Radoslav Kutra. Oznámil to dnes jeho syn Petr Kutra. Radoslav Kutra byl velmi výraznou osobností olomoucké výtvarné scény let šedesátých a po své emigraci a vstřícném přijetí ve švýcarském Luzernu šířil dobrý zvuk olomouckého umění i tam.


název článku:
perex:

Město Olomouc a mateřský klub na špičkově obsazeném turnaji Santa Claus Cup v Maďarsku skvěle reprezentovali mladí hokejisté HC Olomouc v kategorii do 9 let. V silné konkurenci týmů ze Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Maďarska dosáhli na celkové vítězství. Adam Zelinka byl navíc nejlepším brankářem turnaje a Denis Bělohlávek získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Celému týmu i s trenérem Michalem Šimkem pogratulovali na radnici primátor Miroslav Žbánek a náměstkyně Markéta Záleská.


perex:

Speciální minikurz pro pedagogy olomouckých škol připravilo městské Centrum Semafor, které se zabývá dopravní výchovou. Pilotní seminář se minulý týden zaměřil na správné přecházení.


název článku:
perex:

Jednadvacátý ročník Městského bálu v česko-slovenském duchu zahájil v sobotu plesovou sezonu v Olomouci. Taneční páry v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora tančily na hudbu kapely Boom!Band Jiřího Dvořáka, ale i na zpěv Moniky Absolonové nebo Miroslava Žbirky.


název článku:
perex:

Parodie na kriminálky se vrací na místo svého vzniku. Film Případ mrtvého nebožtíka proměnil rektorát na policejní ředitelství. Natáčelo se i v Konviktu, Norské a Fischerově ulici nebo v činžáku naproti hotelu Palác na třídě 1. máje.


perex:

V průběhu pracovní návštěvy Olomouckého kraje se předseda vlády Andrej Babiš setkal ve středu 8. ledna s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem i s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem. Vedle návštěv institucí s nadregionálním významem, jako je například Fakultní nemocnice Olomouc či Vědecká knihovna Olomouc, se premiér zajímal také o krajské město, mimo jiné o otázky dopravy.


perex:

Moravské divadlo chystá kočování po kraji i letní prozatímní scénu. Letošní rok je totiž pro olomoucké divadlo rokem významného výročí, které je třeba připomenout a řádně oslavit. V průběhu sezony proto do Olomouce zavítají výrazné osobnosti české divadelní i filmové režie a oslavám sta let českého divadla bude věnovaná také letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc.


název článku:
perex:

O boží pomoc a požehnání pro představitele města a zaměstnance magistrátu prosil 7. ledna páter František Hanáček v gotické kapli sv. Jeronýma. Ta je součástí radnice v těsné blízkosti primátorovy pracovny.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5447, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 545}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu