Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Třiadvacet let čekaly olomoucké volejbalistky na titul mistryň republiky. Hráčky VK UP Olomouc dnes přišly pozdravit vedení města, které je podporovalo.


název článku:
perex:

Uvažujete o rekonstrukci starého areálu, pořízení technologie či softwaru? Plánujete provádět vlastní výzkum a vývoj nebo byste rádi vybudovali vlastní podnikové výzkumné a vývojové centrum? Jste podnik, který chce zavádět nový, inovovaný produkt, proces nebo služby?


název článku:
perex:

Soubor opery a operety Moravského divadla uvedl před několika dny poslední hudební premiéru letošní sezony Così fan tutte, s divadelním rokem se však rozloučí až ve čtvrtek 20. června. Mimořádnou tečkou bude charitativní Koncert pro dobrou věc, v němž zazní díla velikánů klasické hudby Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha. Návštěvníci koncertu mohou přispět na provoz Hospice na Svatém Kopečku. Záštitu nad akcí převzali arcibiskup Jan Graubner, senátor Lumír Kantor a primátor Miroslav Žbánek. Vstupenky jsou již v prodeji.


perex:

Za sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů má Olomouc bronz. V prvním ročníku soutěže Hejbni s elektrem pro lepší život, se umístila jako třetí v kategorii měst nad 90 tisíc obyvatel. Soutěž pro statutární města v České republice vyhlásil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Havlíčkově Brodě.


název článku:

OBRAZEM: Olomoucká muzejní noc

18. května 2019 (so)
perex:

Na 40 místech bylo v pátek otevřeno i za tmy, na některých dokonce do půlnoci. Olomoucká muzejní noc je fenoménem od roku 2014 a za tu dobu si získala spoustu příznivců.Prostřednictvím snímků Blanky Martinovské můžete nahlédnout, jak to vypadalo na letišti, v chytrém hotelu nebo palmovém skleníku.


perex:

Názory, fakta, argumenty, polemika a především hodně otazníků. Zaplněný sál oranžerie ve Smetanových sadech sledoval ve čtvrtek 16. května debatu primátora Mirka Žbánka s odborníky a lidmi z praxe na téma bezdomovectví v Olomouci. Z téměř tříhodinového setkání, které připravil Deník, žádný jednoduchý recept na vyřešení negativních průvodních jevů bezdomovectví nevzešel. „Kdybych na tohle měl jednoduchý recept, nejspíš bych byl primátorem už několikáté volební období,“ řekl s úsměvem primátor Olomouce Žbánek.


název článku:
perex:

Flétnový orchestr Flauto Armonico, který působí při olomoucké Základní umělecké škole Žerotín, veze zlato z festivalu v belgickém Neerpeltu.


název článku:
perex:

Vichřice Eberhard byla největší katastrofou, jaké musela olomoucká zoologická zahrada od svého vzniku v roce 1956 čelit. Město nyní řeší, jak zoo pomoci. A právě to byl důvod návštěvy radních a primátora Mirka Žbánka.


název článku:
perex:

Zlatou příčku obsadila Olomouc v krajském kole soutěže měst a obcí, které nejlépe třídí odpady. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel si odnesla vítězství. Ve 14. ročníku tradiční soutěže s názvem O keramickou popelnici se udělovaly ceny v celkem čtyřech velikostních skupinách a jedné speciální kategorii. Nejlépe v Olomouckém kraji třídí odpady v Olomouci, Litovli, Majetíně a Ostružné.


název článku:
perex:

Jak by měl vypadat úřadu 21. století a kvalitní veřejná správa? Nejen nad těmito tématy diskutují v Olomouci účastníci konference Moderní veřejná správa 2019. Akci pořádá Ministerstvo vnitra ČR, záštitu převzal primátor Olomouce Mirek Žbánek.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5198, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 520}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu