Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Jak se cvičí a pohybuje v přírodě, co dovedou sportovcům nabídnout v supermoderním centru Baluo, jak příjemný je pohyb ve vodě – například v olomouckém aquaparku. Prostě pohyb, děti a celé rodiny…


perex:

Olomoučané, zástupci občanských sdružení i Armády ČR si v pátek 13. září připomněli 82. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Pietní akt se uskutečnil pod záštitou města Olomouce. Památku Prezidenta Osvoboditele uctil u jeho pomníku na Žižkově náměstí spolu s ostatními také náměstek primátora Karel Konečný.


název článku:
perex:

Jste podnikem, který chce zavést či rozšířit vlastní výzkumné a vývojové centrum? Máte nápad a rádi byste uvedli do výroby a následně na trh inovované výrobky, technologie nebo služby? Zapojte se v rámci nástroje Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace do výzvy Potenciál či Inovace – Inovační projekt. Alokováno je 278 mil. Kč.


název článku:
perex:

V sobotu 14. září se mohou všichni milovníci železniční historie opět vydat do olomouckého ČD Muzea v Hodolanech. Jeho železniční expozice nabízí jedinečný pohled do minulosti kolejových vozidel, která jsou v provozu už pouze při nostalgických jízdách nebo zvláštních příležitostech. Muzeum bude přístupné veřejnosti od 10 do 16:30 hod.


název článku:
perex:

Ve středu 11. září 2019 od 9:00 hodin se ve velkém zasedacím sále budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici 10 uskuteční 6. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce. Materiály pro jednání najdete zde.


perex:

Po technologicky náročném betonování nosné konstrukce mostu v Komenského ulici v Olomouci stavbaři ze SILNICE GROUP úspěšně pokračují přípravou betonážních říms a chodníků po stranách mostu. Navzdory technologické náročnosti předchozí fáze stavebních prací se daří dodržovat harmonogram a stavbaři stále předpokládají předání mostu ještě v prosinci letošního roku.


název článku:
perex:

Listopad 89 na střední Moravě připomíná výstava v centru Olomouce. Oslavy Sametové revoluce symbolicky ve 30 městech republiky připravila v rámci projektu Paměť národa nezisková organizace Post Bellum.


název článku:
perex:

Polská ambasadorka Barbara Ćwiorová zavítala včera na olomouckou radnici. S primátorem Mirkem Žbánkem se shodla na tom, že rok 2022 bude v Olomouci ve znamení polské kultury. Samotná velvyslankyně pochází z Krakova, který je olomouckým partnerským městem.


perex:

Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty. O grafický návrh a zpracování olomouckého kontejneru se postaral umělec Ivan Svárovský (Yvans). Designový kontejner stojí ve Schweizerově ulici.


název článku:
perex:

SK Sigma Olomouc oslavila v neděli 8. září sté výročí od založení klubu "Zápasem století", ve kterém se utkal tým legend Sigmy vedený Petrem „Johnem“ Uličným s reprezentačním výběrem Karla Brücknera.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5324, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 533}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu