Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Žáci a kantoři z Portugalska, Turecka a Rumunska se v listopadu setkali v Olomouci se svými kolegy ze Základní školy Zeyerova. Stalo se tak díky projektu Šikana je out, přátelství je in! a programu Erasmus+. A nezapomněli navštívit ani olomouckou radnici.


název článku:
perex:

Do nepříjemných situací se dostávají řidiči v Olomouci, když se prolínají termíny různých dopravních omezení. K již známým aktuálním dopravním omezením se na tento víkend přidalo uzavření odbočovacího pruhu z Velkomoravské do Schweitzerovy ulice, což ve výsledku znamenalo zejména v pátek 15. listopadu vznik kolon a zdržení na silnici.


název článku:
perex:

Na řadě míst a akcí ve městě si Olomoučané připomínali třicáté narozeniny svobody a demokracie. Některé z nich v neděli 17. listopadu pořádalo samo město, jiné další organizace. K těm městským patřil pietní akt u pomníku T. G. Masaryka a happening s koncerty a dalšími akcemi na palachově náměstí.


název článku:
perex:

Třicet let od sametové revoluce slaví Olomouc velkolepě. Město spolu s dalšími institucemi připravilo nabitý program.


název článku:

Olomouc v neděli rozezní zvony

15. listopadu 2019 (pá)
perex:

Jako připomínka třiceti let od sametové revoluce se v neděli 17. listopadu rozezní zvony olomouckých kostelů. Výročí připomenou symbolicky v 17 hodin a 11 minut. Vyzvánění napříč celou republikou organizuje Paměť národa.


perex:

Letošní ročník Evropského týdne mobility proměnil náměstí Republiky. Pět pracovních dní bylo bez aut. Město se tímto razantním opařením rozhodlo propagovat a podpořit mezinárodní kampaň zabývající se udržitelnou mobilitou. Cílem bylo nasimulovat jiné využití plochy náměstí a rozpoutat diskusi o rozsahu jeho budoucí revitalizace. A co na to veřejnost? To radnice zjišťovala v průzkumu.


perex:

Zpříjemňovat pobyt turistů i Olomoučanů ve městě začíná další atraktivní novinka. Druhé šlapací vozítko s názvem Ološlap vyrobené podle legendárního Volkswagenu T1. Plavby Olomouc představily další ze svých služeb, které oživují cestovní ruch ve městě.


název článku:
perex:

Hráči, realizační tým a zaměstnanci Sigmy Olomouc se vydali do poničené Zoo Svatý Kopeček, kde společně zasadili několik nových stromů. Zoologickou zahradu letos na jaře zasáhla tragédie, když v areálu ničivá vichřice vyvrátila na osm set stromů. Pomoc zahradě nabídla i Sigma, další organizace a nyní tak může učinit i široká veřejnost.


perex:

Tradiční pietní akcí na ústředním hřbitově v Neředíně i u dalších pomníků obětem válek si Olomouc připomněla 11. listopadu v 11 hodin Den veteránů. Byť je tento svátek, který uctívají zejména evropské a severoamerické státy, primárně věnován vojenským veteránům, letos zazněla v Olomouci také připomínka strádání a obětí z řad rodinných příslušníků vojáků.


název článku:
perex:

Rušná olomoucká výpadovka zkrásněla. Pavlovickou ulici, která míří k historické aleji a poutnímu místu na Svatém Kopečku, ozdobila nově rekonstruovaná socha Panny Marie. V sobotu 9. listopadu ji slavnostně požehnal biskup Antonín Basler.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5392, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 540}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu